CSAC nakazuje Paulo Coście i pięciu innym zawodnikom zmianę kategorii na wyższą

64
źródło: themaclife.com

Zawodnicy otrzymali od Komisji Sportowej Stanu Kalifornia nakaz zmiany kategorii wagowej na wyższą niż ta, w której dotychczas występowali. Powodem jest złamanie przepisu CSAC odnośnie przyrostu wagi w dniu walki.

Nasz portal informował już wcześniej, że komisja przyjrzała się wadze zawodników w dniu walki i okazało się, że niektórzy przybrali naprawdę duże ilości kilogramów.

W praktyce wygląda, to tak, że wyżej wymienieni zawodnicy nie będą mogli walczyć w swoich kategoriach wagowych na terenie stanu Kalifornia. Oczywiście istnieje możliwość powrotu do swoich dywizji wagowych, ale najpierw zawodnicy muszą udowodnić, że mogą w zdrowy sposób zrzucać kilogramy.

Jak informuje CSAC, zawodnicy którzy chcą walczyć w niższych kategoriach niż te, które narzuciła im komisją, muszą zapisać się do programu żywieniowego i podjąć współpracę z UFC Performance Institute.

Dyrektor wykonawczy CSAC, Andy Foster ma nadzieję wprowadzić w życie zasadę, która pozwoli komisji podjąć bardziej surowe działanie przeciwko zawodnikom, którzy ścinają za dużą ilość kilogramów. Komisja zamierza anulować walki, w których zawodnicy przybrali 15% masy ciała między ważeniem, a dniem walki.

Nakaz przejścia do wyższej kategorii wagowej otrzymali Paulo Costa, Sabina MazoBrandon DavisKyung Ho KangMany Bermudez i Sodiq Yussuf.

źródło: mmajunkie.com