Według informacji, jaką podał portal MMA Fighting, amerykańska organizacja pracuje nad zestawieniem dwóch czołowych zawodniczek wagi muszej na galę z numerem 254. Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, ale obie panie werbalnie zgodziły się na ten pojedynek.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Cynthia Calvillo (9-1-1) nie zaznała smaku porażki od czterech pojedynków. Ostatni raz w oktagonie była widziana w czerwcu bieżącego roku, kiedy to w swoim debiucie w kategorii do 125 funtów pokonała Jessicę Eye przez jednogłośną decyzję sędziów. Aktualnie plasuje się na drugim miejscu w rankingu.

Z kolei Lauren Murphy (13-4) to była mistrzyni organizacji Invicta FC. „Lucky” jest obecnie na fali trzech zwycięstw z rzędu. Swój ostatni pojedynek stoczyła również w czerwcu, kiedy to wypunktowała Roxannę Modafferi. 37–latka zajmuje czwartą pozycję we wspomnianym już wcześniej rankingu.

UFC 254 odbędzie się 24 października. Lokalizacja tego wydarzenia nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. W walce wieczoru tej gali dojdzie do starcia unifikacyjnego w kategorii lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje.

Zobacz także: Doniesienia: Starcie pomiędzy Angelą Hill a Michelle Waterson przeniesione na inny termin

Źródło: MMA Fighting