Znakomity Francuz po zakończeniu kontraktu nie narzekał na brak zainteresowania innych federacji. Ostatecznie jednak pozostał w KSW. Fakt ten ucieszył jego niedoszłego rywala.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wiemy już, że Salahdine Parnasse (19-2) podpisał nowy kontrakt z KSW, choć negocjacje – jak przyznał w jednym z wywiadów Martin Lewandowski – nie należały do najłatwiejszych. Ostatecznie podwójny mistrz związał się z polskim potentatem na kolejne pięć pojedynków.

Wiadomość ta ucieszyła Mariana Ziółkowskiego (25-9), który nie ukrywał zaskoczenia takim przebiegiem spraw. Panowie w przeszłości byli ze sobą zestawiani już dwukrotnie, jednak do ich pojedynku nigdy nie doszło za sprawą kontuzji Polaka. Po ostatniej próbie w czerwcu 2023 roku Marian postanowił zwakować pas. Jego powrót do startów okazał się niestety falstartem. 6 kwietnia podczas gali KSW 93, w walce z Wilsonem Varelą posłuszeństwa odmówił prawy bark, co skończyło się przerwaniem konfrontacji w drugiej rundzie. Reprezentant Skry Sport marzeń o ponownym mistrzostwie nigdy jednak nie porzucił. W programie MMA Studio, gdzie pełni rolę współprowadzącego przyznał też, że chciałby je zdobyć w walce właśnie z Salahdine’m.

Trochę jestem zaskoczony. Myślałem, że odejdzie. Tym bardziej, że słyszałem od swojego źródła, że ma odejść. I jak to usłyszałem to myślałem, że raczej go nie będzie, ale właśnie przez to, że to się tak długo przeciągało to zacząłem się zastanawiać czy coś się nie dzieje. I rzeczywiście zostaje. No ja się cieszę. Ja naprawdę szczerze się cieszę, bo nie wyobrażam sobie tego, że przykładowo wracam po kontuzji, rozwalam gości, zdobywam pas i znowu jestem mistrzem gdzie… Na początku byłem mistrzem, gdzie nie było Mateusza Gamrota. Czyli mistrzostwo, ale czegoś tam – przynajmniej dla mnie, prywatnie – brakowało. I teraz znowu bym został mistrzem, kiedy nie ma Parnasse’a to czułbym się troszeczkę takim wybrakowanym mistrzem. Więc jeśli mam zdobyć mistrzostwo, to chciałbym w walce z Parnassem.

Czy „Golden Boy” jest w stanie odebrać Francuzowi jeden z pasów?

Zobacz również: Borys Mańkowski zgłosił gotowość do walki! „Jest wyleczony z kontuzji”

Źródło: Ekogwarancja / MMA Studio. Fot.: Instagram / Marian Ziółkowski / Salahdine Parnasse