Zarówno Łukasz Siwiec jak i Ion Surdu są underdogami w swoich walkach podczas Oktagon 40: Gamechanger. Czy słusznie? Co takiego ma David Kozma, co może zagrozić „Brutalowi”? Jaki będzie wynik w derbach Bałkanów? Typujemy! A po dobre kursy zapraszamy na efortuna.pl!

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: 3x zakład bez ryzyka na start!

David Kozma vs. Łukasz Siwiec

Grzegorz: Pojedynek Łukasza Siwca z Davidem Kozmą zapowiada się na walkę dwóch grapplerów. Dlatego, niewykluczone, że walka długimi fragmentami toczyć się będzie w stójce, gdzie jednak więcej atutów posiada były mistrz OKTAGON MMA. David Kozma to przede wszystkim sprawny grappler, zapaśnik, który ma bardzo dobry i ofensywny parter. Potrafi przenosić tam pojedynki, od jakiegoś czasu skupiając się jednak na kontroli bądź zadawaniu ciosów. Dawniej, aktywniej szukał poddań, jednak od pewnego momentu przestał to robić. Czech to także niezły stójkowicz. Lubi wymieniać się ciosami ze swoimi przeciwnikami i nie szuka za wszelką cenę zejść do parteru, chyba, że wyjątkowo sobie w stójce nie radzi – wówczas pokusi się o próbę przeniesienia walki do parteru. Łukasz Siwiec to dość jednopłaszczyznowy zawodnik, który poza parterem niewiele ma do zaoferowania. Mimo, że wygrał ostatni pojedynek na Babilonie i został mistrzem tej organizacji, należy pamiętać, że pierwszą rundę dość wyraźnie przegrywał ze znacznie mniej doświadczonym przeciwnikiem. W parterze, Siwiec czuje się jak ryba w wodzie. Spuszcza potężne ciosy na głowy rywali, jak znajdzie okazję to aktywnie szuka poddań. Wszystkie pojedynki wygrywał przed czasem, zdecydowaną większość właśnie przez poddania. Stawiam tutaj na znacznie bardziej przekrojowego i doświadczonego Czecha. Będzie bronił prób sprowadzeń ze strony Siwca, sam nie będzie szukał parteru, gdyż będzie świadomy zagrożenia po stronie przeciwnika. Utrzymując walkę w stójce, Kozma wygra na pełnym dystansie. Mój typ: David Kozma przez decyzję.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Siwiec: 2.52
Kozma: 1.45

Bojan Velickovic vs. Ion Surdu

Grzegorz: Ion Surdu podejmie Bojana Velickovicia w pierwszym turniejowym pojedynku gali OKTAGON MMA. Były zawodnik KSW wprawdzie jest faworytem zawodów, ale czy aby słusznie? Bojan Velickovic to przede wszystkim striker, ale posiada bardzo przekrojowe umiejętności. Przeszłość w uderzanych formułach walki, jak chociażby Muay Thai. Serb to zawodnik charakteryzujący się bardzo dobrym poruszaniem na nogach i pracą głową, potrafi dobrze wychodzić spoza zasięgu ciosów swoich rywali po zadaniu ciosu. W kombinacjach, zwykle bije bardzo celnie i mocno, ma naprawdę niezłą czutkę w uderzeniach. Jak jednak wspomniałem, to nie tylko uderzacz, ale także sprawny grappler. Jak nie radzi sobie w stójce, potrafi sprowadzić rywala do parteru i tam spuszczać mocne ground and pound na jego głowę, bądź poszukać poddań. Często wywiera w swoich walkach presję i narzuca swój styl walki. Ion Surdu natomiast, to głównie stójkowicz z mocnym ciosem i dość dużym arsenałem technik na nogach. Urodzony w Mołdawii zawodnik jest eksplozywny, także nie lubi oddawać pola i często wdaje się z przeciwnikami w wymiany. Ma całkiem niezłe kontry, choć da się zauważyć pewne braki w defensywie, szczególnie naprzeciwko kogoś, kto potrafi mieszać płaszczyzny uderzeń. Ponadto, czasami Surdu nie domaga kondycyjnie, a zmuszony pracować ze wstecznego nie jest już tak efektywny, jak wtedy, gdy sam narzuca i dyktuje tempo walki. Dlatego, uważam, że pomimo szans – nie jest faworytem w starciu z Serbem. Velickovic jest bowiem niezwykle twardy i naprawdę ciężko jest go skończyć. Ponadto, zwykle nie zbiera ciosów od swoich przeciwników, gdyż – jak wspomniałem, dobrze pracuje odskokami i doskokami. Większość z jego porażek była niejednogłośnymi decyzjami, tylko dwukrotnie w karierze został skończony przez ciosy. Podsumowując, uważam, że jeśli Surdu dobrze przyceluje na samym początku pojedynku, zanim Serb zdąży złapać rytm – jak najbardziej może dopisać mu trzecią porażkę przed czasem i awansować w drabince turniejowej. Na papierze jednak, znacznie więcej atutów posiada doświadczony Velickovic, który w każdej chwili może poszukać przeniesienia walki do parteru, a i w samej stójce uważam, że ma większy arsenał technik, który sprawnie użyty, pozwoli mu skończyć Surdu przez ciosy. Mój typ: Bojan Velickovic przez TKO w 2. rundzie.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Surdu: 1.32
Velickovic: 3.15

Jeśli chcesz obstawić pojedynki zbliżającej się gali OKTAGON 40 lub innych wydarzeń MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.