Bardzo możliwe, iż już czwartego czerwca miejsce będzie miała bardzo interesująca potyczka w kategorii piórkowej UFC. Według informacji Bretta Okamoto z ESPN, niepokonany dotychczas w zawodowstwie, Movsar Evloev, stanie wtedy w szranki z Danem Ige.

Legitymujący się profesjonalnym bilansem 15-0, Movsar Evloev, póki co pięciokrotnie zameldował się pod szyldem amerykańskiego giganta. Po raz ostatni mogliśmy zobaczyć go w akcji, w ramach gali z numerem 263, kiedy to zmierzył się z Hakemeem Dawodu (13-2-1). Zawodnicy przewalczyli wtedy pełny dystans, po którym sędziowie jednogłośnie wskazali triumf Rosjanina. Od tego czasu był jeszcze zestawiony z Ilią Topurią (11-0), jednakże walka ta ostatecznie nie doszła do skutku. Dzięki dotychczasowym sukcesom, zajmuje 13. lokatę w rankingu wagi piórkowej, a przed nim całkiem spore wyzwanie – rywalizacja z bardzo dobrze znanym Danem Ige (15-5).

„Według źródeł, na 4 czerwca finalizowana jest interesująca batalia w wadze piórkowej. Dan Ige kontra Movsar Evloev. Obecny numer 9. i 13. swojej kategorii. Jak dotąd największy test dla Evloeva.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ige podejdzie do tego starcia po serii dwóch przegranych, więc z pewnością będzie mocno zmotywowany, by wrócić na właściwe tory. Po raz ostatni postawił stopę w oktagonie, w grudniu minionego roku, gdy na UFC 269 zawalczył z Joshem Emmettem (17-2). Bój ten jednak nie potoczył się po jego myśli, dlatego ostatecznie musiał uznać wyższość rywala, przegrywając przez jednogłośną decyzję sędziów. Wcześniej natomiast uległ w batalii z obecnym pretendentem do pasa, Chan Sung Jungiem (17-6).

Źródło: Twitter/Brett Okamoto