Dana White ma coś do powiedzenia na temat planowanej przez Khabiba Nurmagomedova rocznej przerwy

źródło: YouTube/UFC

Dana White na konferencji prasowej po UFC 234 postanowił odnieść się do planów Khabiba Nurmagomedova (27-0), który zamierza zrobić roczną przerwę od startów w MMA. Prezes UFC nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw.

Mistrz kategorii lekkiej Khabib Nurmagomedov zapowiedział, że do klatki wrócić dopiero, gdy minie zawieszenie Abubakara Nurmagomedova i Zubaira Tukhugova, którzy zostali zawieszeni na okres 12 miesięcy. Nurmagomedov mógłby wrócić w lipcu, ale przyznał, że nie jest zainteresowany walką w stanie Nevada i w ramach solidarności z członkami swojego teamu nie wróci wcześniej niż oni.

Zobacz również: Khabib zirytowany zbyt ostrymi karami dla kompanów. Odmawia walk w Nevadzie.

Dana White stwierdził, że mistrz nie powinien tak postępować i przyznał, że będą musieli pomyśleć o tymczasowym tytule mistrzowskim.

Faceci nie mogą siedzieć bezczynnie przez tak długi czas, kiedy posiadają pas mistrzowski. Nie można tak robić. Jeśli to prawda, a on to zrobi, to będziemy musieli wymyślić coś innego.

-Po chwili dodał.

Zaczniemy się zastanawiać, czy pora teraz na Conora McGregora, Tony’ego Fergusona czy innych gości. Gdy pojawia się szansa, korzystasz z niej. Zobaczymy, jak to się rozwinie.

Ostatnio sam mistrz zasugerował, aby organizacja UFC stworzyła pas tymczasowy i powiedział, że Tony Ferguson i Dustin Poirier powinni o niego zawalczyć.

Zobacz również: Khabib spodziewa się walki o pas tymczasowy w swojej kategorii

Z kolei Donald Cerrone zamieścił wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że on i Conor McGregor zmierzą się o pas tymczasowy.

Zobacz również: McGregor vs Cerrone o tymczasowy pas kategorii lekkiej? Tak widzi to Kowboj

źródło: bloodyelbow.com