Według prezesa UFC – Dany White’a – zawodnicy w organizacji UFC zarabiają coraz lepiej. W 2019 roku zawodnicy mogli odczuć wzrost zarobków w porównaniu do poprzednich lat.

Temat zarobków i pieniędzy to chleb powszedni w zawodowym sporcie. Chociaż sportowcy często chwalą się swoimi ogromnymi kontraktami (czyt. Conor McGregor), to realia dla większości są nieco inne. Od dawna wiadomo, że w MMA zarobki nie powalają na kolana jak to jest w przypadku piłki nożnej albo boksu. Jednak prezes największej organizacji UFC jest przekonany, że wszystko idzie w dobrym kierunku i artyści mieszanych sztuk walki będą zarabiać coraz to większe pieniądze:

Pieniądze to zawsze temat rozmów. Jeżeli popularność sportu wzrasta to również wzrosną zarobki, szczególnie kiedy zostaniesz gwiazdą/mistrzem świata. Popytaj tych mistrzów o róznice w zarobkach z tamtego roku i innych lat, oni to odczuli. To są szalenie duże pieniądze. Dużo ludzi byłoby w szoku gdyby dowiedzieli się ile największe gwiazdy zarabiają, ale ja o tym nigdy nie mówię.

Nie oszukujmy się, zdecydowana większość zawodników oczekuje dużego wynagrodzenia za występ. Trudno się im dziwić, gdyż ryzykują zdrowiem a nawet i życiem.

źródło: bjpenn.com