Po wszystkich zmianach związanych z kategorią wagową w walce wieczoru, szef UFC Dana White był ostatecznie zadowolony z main eventu gali UFC Fight Night 196.

Marvin Vettori (18-5) i Paulo Costa (13-2) przez 25 minut toczyli niesamowity bój, ale samo zorganizowanie tego pojedynku nie należało do najłatwiejszych, ponieważ kilkukrotnie została zmieniana kategoria wagowa, w której obaj fighterzy mieli się zmierzyć.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Staraliśmy się utrzymać tę walkę przy życiu i upewnić się, że do niej dojdzie, a nie moglibyśmy tego zrobić bez gościa takiego jak Vettori. Vettori zachował się jak absolutny profesjonalista. To jest gość, z którym znakomicie się współpracuje. Dlatego właśnie doszło do tej walki.

stwierdził White.

Vettori zwyciężył przez jednogłośną decyzję po pięciu rundach intensywnej walki. White potwierdził, że walka początkowo miała się odbyć w wadze 195 funtów, po czym na kilka godzin przed ważeniem nastąpiła ostateczna zmiana na 205 funtów. Obaj panowie zmieścili się w nowo zakontraktowanej wadze, ale i tak między ważeniem a wejściem do klatki przybyło im kilka kilogramów.

Vettori ważył 208, a Costa 220 funtów.

Mimo wszystkich zmian, jakie zaszły podczas ostatniego tygodnia, szef UFC nie krył uznania dla profesjonalizmu Vettoriego. White wyznał również, że Costę czekają zmiany.

Ponownie, trzeba dać wszystkie zasługi Vettoriemu. Był gotów walczyć w każdej wadze i nie pozwolił, aby te rzeczy namieszały mu w głowie. Na koniec dnia chodzi tylko o walkę. Obaj walczyli z całych sił. Costa wyglądał lepiej w piątej rundzie niż w pierwszej, więc na pewno był w formie. Kiedy facet wchodzi z taką wagą, musisz zadać sobie pytanie czy jest w formie czy nie. On był w formie. Costa będzie musiał walczyć w kategorii do 205 funtów.

podsumował White.

źródło: mmajunkie