Dana White potwierdza, że zwycięzca starcia Holloway vs. Kattar dostanie szansę walki o pas

77
Jeff Bottari/Zuffa LLC

Szef UFC Dana White potwierdził, że zwycięzca walki pomiędzy Maxem Hollowayem a Calvinem Kattarem dostanie szansę walki o pas.

Max Holloway (21-6) i Calvin Kattar (22-4) już dzisiaj zmierzą się ze sobą w walce wieczoru gali UFC Fight Island 7. Mistrz UFC w kategorii piórkowej Alexander Volkanovski (22-1) w swoim kolejnym pojedynku najprawdopodobniej zawalczy z Brianem Ortegą (15-1).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Szef UFC Dana White wyznał, że zwycięzca walki Holloway vs. Kattar również znajdzie się w kolejce do walki o mistrzowski pas.

Myślę, że zawsze stoisz pod ścianą, kiedy jesteś mistrzem lub zawodnikiem nr 1 w rankingu. To znaczy, jesteście tymi dwoma facetami, po których wszyscy przychodzą. Wiem, że Max czuje się, jakby wygrał tę ostatnią walkę (z Volkanovskim na UFC 251) i wiele osób również uważa, że powinien wygrać. Więc jutro wieczorem musi tam wyjść i zaznaczyć to i pokazać wszystkim, że jest numerem jeden na świecie i że jest gotowy do walki z Volkanovskim. Jeśli chodzi o Kattara zwycięstwo nad Maxem stawia go w naprawdę dobrej pozycji. Więc tak, jeżeli pokona Maxa, to on prawdopodobnie będzie następny w kolejce do walki o pas.

stwierdził szef UFC.

White wspomniał również, iż UFC nie zna jeszcze potencjalnego terminu walki pomiędzy Alexandrem Volkanovskim a Brianem Ortegą, choć potwierdził, że najprawdopodobniej dojdzie niedługo do tego pojedynku. Jak już informowaliśmy, chodzą słuchy, iż w marcu będzie miało miejsce to starcie, ale nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Komu będziecie kibicować w walce Holloway vs. Kattar?

Zobacz także: Doniesienia: Miocic vs. Ngannou oraz Volkanovski vs. Ortega planowane na marcową galę UFC

źródło: bjpenn.com