Dana White zamyka temat walki Nurmagomedova z „GSP”

317
źródło: mmajunkie.com

Wczoraj cały świat czekał na ogłoszenie w sprawie Khabiba Nurmagomedova (29-0), który oficjalnie jest na sportowej emeryturze. Ostatecznie Dana White zdradził, że Rosjanin rozważa powrót do klatki, a swoją decyzję uzależnia od dalszej sytuacji w wadze lekkiej.

Od wielu miesięcy w środowisku MMA mówiło się o walce Khabiba z legendarnym Georgesem St-Pierrem (26-2). Na konferencji prasowej po UFC on ABC 1 Dana White definitywnie zamknął temat tego pojedynku.

Nie. Temat walki z GSP się nie pojawił podczas naszej rozmowy. Nurmagomedov nie jest zainteresowany takim starciem i z tego co słyszałem to „GSP” również. Więc to koniec tego tematu.

powiedział Dana White.

Khabib Nurmagomedov do tej pory w swojej zawodowej karierze nie zaznał jeszcze goryczy porażki. W 2017 roku na UFC 223 pokonał na punkty Ala Iaquintę (14-6-1) zdobywając pas mistrzowski w wadze lekkiej. Swoje trofeum obronił trzykrotnie. W swoim poprzednim występie na UFC 254 poddał Justina Gaethje (22-3).

Georges St-Pierre jest jednym z najwybitniejszych zawodników MMA w historii. Jest on byłym mistrzem w wadze półśredniej oraz średniej. Obecnie posiada fantastyczną serię 13 pojedynków z rzędu. W ostatnim boju na UFC 217 pokonał Michaela Bispinga (30-9) powracając po czteroletniej przerwie od startów.

Zobacz także: Dziś LIVE charytatywny dla Poli Omielańczuk z licytacją gadżetów by MMA TuNajt [od 18:00]

źródło: mmajunkie.com