Daniel Cormier pewny, że Adesanya wygrałby z Błachowiczem: „Izzy jest teraz najlepszym półciężkim na świecie”

127
źródło: MMajunkie/YT sctreen, ufc.com

Jak wszyscy doskonale wiemy, Jan Błachowicz zyskał na minionej gali UFC mistrzowski tytuł. Automatycznie czyni go to najlepszym „półciężkim” na świecie, jednak były podwójny czempion – Daniel Cormier ma na ten temat inne zdanie.

Jan Błachowicz mierzył się na wydarzeniu UFC 253 z amerykańskim „Devastatorem”, Dominickiem Reyesem. Polak świetnie wykorzystał swoje umiejętności, nokautując oponenta już w 2. odsłonie walki. Pierwotnie cały świat MMA był pod ogromnym wrażeniem siły „Cieszyńskiego Księcia”. Wiele osób szczerze pogratulowało mu występu – jedną z nich był Daniel Cormier, który nagrał nawet krótki filmik.

Zobacz także: „Chwała królowi!” – świat MMA reaguje na zwycięstwo Błachowicza w walce z Reyesem [WIDEO]

Teraz jednak, gdy emocje już trochę opadły, Amerykanin stwierdził podczas minionej audycji programu „DC & Helwani”, iż aktualnie najlepszym „półciężkim” jest… Israel Adesanya.

Wiesz co? Izzy jest teraz najlepszym półciężkim na świecie! Da radę pokonać każdego. Po tym, co zobaczyłem, uważam, że Adesanya jest najlepszym zawodnikiem 205 lb na całym globie. 

Oczywiście Nigeryjczyk, o którym mowa również wystąpił na tej samej gali. Walczył wówczas z Brazylijczykiem, Paulo Costą i od samego początku walki absolutnie go zdominował, co doprowadziło do zakończenia pojedynku w 2. rundzie i kolejnej obrony mistrzowskiego pasa dywizji średniej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po całym evencie, na konferencji prasowej padło nawet pytanie o hipotetyczne zestawienie Błachowicza z Adesanyą i Polak w przyszłości jak najbardziej chciałby się podjąć takiego wyzwania.

Zobacz także: Jan Błachowicz o potencjalnej walce z Israelem Adesanyą: Dlaczego nie?

Źródło: Twitter