Daniel Cormier potwierdził, że przekłada przejście na emeryturę

daniel cormier/reviewjournal.com

Mistrz wagi ciężkiej – Daniel Cormier (22-1) już od dawna zapowiadał, że po swoich 40-tych urodzinach kończy sportową karierę. Jednak jak sam ostatnio przyznał, plany się zmieniły i „DC” ma zamiar jeszcze na trochę zostać w UFC.

Cormier stwierdził, że chce stoczyć jeszcze pojedynek z byłym mistrzem dywizji ciężkiej i gwiazdą WWE – Brockiem Lesnarem (5-3). Dodatkowo jest również otwarty na rewanż ze Stipe’m Miocicem (18-3) oraz Jonem Jonesem (23-1), który teraz króluje w kategorii półciężkiej.

Jak na razie „DC” musi jednak w pierwszej kolejności zaleczyć kontuzję, która daje mu się we znaki od czasu zwycięskiej walki z Derrickiem Lewisem (21-6) na UFC 230:

Potrzebuję trochę czasu, żeby na spokojnie dojść do siebie, ponieważ tamten rok naprawdę dał mi w kość. Trzy walki, trzy bardzo ciężkie obozy przygotowawcze. Miałem też swoje komentatorskie obowiązki, a w połowie roku zacząłem pracować w liceum jako trener zapasów. To był naprawdę wymagający rok, więc potrzebuję chwili, żeby się zregenerować.

źródło: bjpenn.com