Po tym jak na gali UFC 270 Francis Ngannou obronił pas dywizji ciężkiej, ogłosił, że w związku z kontuzją, będzie musiał przejść operację. Powrót do zdrowia zajmie mu więc kilka miesięcy, co zdaniem Daniela Cormiera może doprowadzić do kolejnego starcia o pas tymczasowy.

Ngannou zdobył tytuł na gali UFC 260, gdzie w rewanżu ze Stipe’m Miocicem pokonał go przez KO w drugiej rundzie. Po tym spotkaniu bardzo szybko UFC wyszło z propozycją zorganizowania starcia o tymczasowy pas i ostatecznie do walki o to trofeum doszło na gali UFC 265 w grudniu ubiegłego roku. Pojedynek Derrick Lewis vs. Ciryl Gane wygrał ten drugi.

Mistrz po obronie pozostaje niedysponowany, co Cormier skomentował jako następna okazja, by tym razem o tymczasowy tytuł zmierzyła się inna para zawodników:

Jak dla mnie sens ma Stipe Miocic i Jon Jones. Z takim zestawieniem niezależnie który wygra, gdy Francis wróci, macie gwarantowaną genialną walkę.

„DC” uważa też, że Miocic zasługuje na kolejną szansę na pojedynek o trofeum dywizji ciężkiej. Amerykanin był posiadaczem pasa w latach 2016–2018 i 2019-2021.

źródło: YouTube/ESPN MMA