Daniel Rutkowski spróbuje sił w pięściarstwie na gali Tomasza Babilońskiego

347
Źródło: Daniel Rutkowski/Facebook

Od kilku lat znamy trend przechodzenia przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych do MMA, jednak od pewnego czasu obserwujemy też nieśmiałe chęci wypróbowania się zawodników mieszanych sztuk walk w pięściarstwie. Najpierw informacja o walce Krzysztof Gutowski vs. Przemysław Runowski, a od wczoraj znamy kolejną taką parę – 31 lipca w walce bokserskiej zobaczymy podwójnego mistrza organizacji Babilon MMA i FEN Daniela Rutkowskiego (MMA 10-2) i zawodowego pięściarza Michała Syrowatkę (Boks 22-3, 7 KO).

Przypomnijmy, Daniel to zawodnik wywodzący się z zapasów, w MMA walczący od blisko 5 lat. Początki w nowym sporcie nie były łatwe – popularny „Rutek” w 2015 r. przegrał swoje pierwsze dwie walki, by później wygrać 10 kolejnych z rzędu, dojść na szczyt rankingu wagi piórkowej w Polsce, zdobyć pas Babilonu, po czym w walce unifikacyjnej o dwa tytuły mistrzowskie odebrać również pas FEN-u Adrianowi Zielińskiemu. Do rewanżu miało dojść pod koniec marca w Lublinie, jednak z oczywistych względów gala się nie odbyła, natomiast, kiedy ogłoszono już kolejne wydarzenie FEN-u, Daniel nie zdecydował się bronić tytułów, uznając, że już raz musiał przerwać przygotowania, ponieść duże koszty i teraz nie byłby w stanie tak szybko wziąć tak ważnej walki i przygotować 100% formy.

Starciem bokserskim jednak Daniel nie splami sobie rekordu i nie utraci swoich błyskotek. Być może dlatego po raz pierwszy zobaczymy go w walce bokserskiej, a jego rywalem będzie pochodzący z Ełku pięściarz Michał Syrowatka, zdobywca pasa mistrzowskiego WBF International w wadze super-lekkiej w grudniu 2013 r. w Radomiu, gdzie pokonał Francuza Aboubekera Bechelaghema. Podczas kariery amatorskiej zaś zdobywał tytuł Mistrza Polski w wadze lekkiej w 2009 r. i lekkopółśredniej w 2011 r.

Informację o walce pięściarza z zawodnikiem MMA na zasadach boksu zawodowego na wydarzeniu organizowanym przez swoją grupę Babilon Promotion potwierdził Tomasz Babiloński na antenie Polsatu Sport po gali Babilon MMA 13.

Źródło: Polsat Sport

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zobacz także: Babilon MMA 13: Brzeski vs. Piwowarski – wyniki gali