Kolejna walka mistrzowska na olsztyńskiej gali KSW 95. W co-main evencie zobaczymy dominatora wagi ciężkiej, Phila De Friesa. Anglik tym razem stanie w szranki z byłym zawodnikiem UFC – Augusto Sakaiem.

Odkąd Phil De Fries (24-6) dołączył do największej polskiej organizacji, całkowicie zdominował królewską dywizję. Anglik w okrągłej klatce zameldował się już 10-krotnie, pewnie pokonując wszystkich postawionych na jego drodze oponentów. W ostatnim czasie spróbował swoich sił również w grapplingu. Podczas specjalnego wydarzenia KSW Epic zmierzył się na chwyty z legendą światowych sportów walki – Joshem Barnettem (35-8), jednakże ostatecznie pojedynek zakończył się remisem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

De Fries do konfrontacji powróci już siódmego czerwca, podczas rozgrywanego w olsztyńskiej hali Urania KSW 95. Oficjalnie potwierdzono już, iż skrzyżuje wtedy rękawice z Augusto Sakaiem (16-5-1).

Zobacz także: Dreczkowski wraca do okrągłej klatki na KSW 95

Sakai w największej organizacji MMA na świecie stoczył dziewięć starć, zwyciężając pięciokrotnie. Pewnego czasu znajdował się nawet w topowej piętnastce klasyfikacji. W oktagonie pokonywał chociażby naszego rodaka – Marcina Tyburę (25-8), Andreia Arlovskiego (34-23), czy Blagoya Ivanova (19-7). Następnie przyszły jednak cztery porażki, po których jego pozycja nieco zmalała. Zdążył natomiast powrócić na właściwe tory, pokonując Don’Tale Mayesa (11-6), a teraz spróbuje swoich sił naprzeciw czempiona KSW.

Źródło: Instagram/KSW