Mateusz Rębecki wejdzie do oktagonu amerykańskiego giganta 14 stycznia! Podczas zaplanowanego w Las Vegas wydarzenia skrzyżuje rękawice z legitymującym się rekordem 11-3, Omarem Moralesem. Starcie odbędzie się w limicie wagi lekkiej.

Będący na fali aż trzynastu zwycięstw, Mateusz Rębecki (16-1), dostał się do największej organizacji MMA na świecie dzięki wygranej w programie Dana White’s Contender Series. Doszło do tego w sierpniu tego roku, kiedy popularny „Chińczyk” nie dał najmniejszych szans pochodzącemu z kraju kawy Rodrigo Lidio (12-3), poddając go już w inauguracyjnej odsłonie.

Zobacz także: DWCS 52: Mateusz Rębecki dusi Rodrigo Lidio w 1. rundzie i otrzymuje kontrakt z UFC! [WIDEO]

Ci, którzy uważnie śledzili media społecznościowe zawodników Berserker’s Team, mogli zauważyć, że już jakiś czas temu Gracjan Szadziński (9-4) przemycił informację, dotyczącą debiutu Rębeckiego w UFC. Wciąż nie było jednak wiadomo, kiedy dokładnie do tego dojdzie.

Teraz mamy już pewność! Menadżer zawodnika – Łukasz Orzeł z First Round Management – potwierdził nam, iż Polak zadebiutuje stricte pod szyldem globalnego potentata 14 stycznia. Podczas rozgrywanego w Apex wydarzenia stanie w szranki z Wenezuelczykiem, Omarem Moralesem (11-3).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Morales podejdzie do rywalizacji po dwóch przegranych z rzędu, więc będzie musiał uważać, bowiem kolejne ewentualne potknięcie może oznaczać nawet zwolnienie z UFC. Jeśli chodzi o jego ostatnie starty – w maju 2022 uległ w batalii z Urosem Medicem (8-1), kilka miesięcy wcześniej został zaś zmuszony do odklepania przez Jonathana Pearce’a (13-4).

Materiał powstał we współpracy z partnerem