Demian Maia, który ponad pół roku temu został zwolniony z UFC, wraca do rywalizacji już w kwietniu i zmierzy się z Alexem Oliveirą. Jednakże nie w pojedynku MMA, a na zasadach grapplingu.

30 kwietnia w San Paulo na gali BJJ Stars 8 ma dojść do walki pomiędzy dwoma weteranami kategorii półśredniej w UFC, Demianem Maią (28-11) oraz Alexem Oliveirą (22-12-1). Walka ma odbyć się na zasadach ADCC. Będzie trwać jedną, dziesięciominutową rundę.

Demian to dwukrotny pretendent do pasa UFC. Próbował zdobyć tytuły zarówno w kategorii półśredniej jak i średniej. Nie bez powodu zanotował 12 poddań na 22 pojedynków stoczonych w największej organizacji świata. Aktualnie przegrał on jednak dwie walki z rzędu, kolejno z Gilbertem Burnsem (20-4) oraz Belalem Muhammadem (20-3). Za te porażki został też z UFC zwolniony.

Oliveira co prawda nadal walczy pod szyldem amerykańskiego giganta, ale również aktualnie notuje złą serię, bo aż czterech przegranych. W ostatnim starciu został znokautowany przez Kevina Hollanda (22-7), do czego doszło na poprzedniej, numerowanej gali – UFC 272. Również nie jest on uznawany za słabego grapplera, jednak z pewnością nie jest takim specjalistą jak Demian Maia. Zanotował kilka wygranych przez poddania w UFC, ale znacznie mniej niżeli jego najbliższy oponent, bo zaledwie trzy.

Na gali BJJ Stars 8 będzie można ujrzeć również ośmiosobowy turniej Grand Prix. Wezmą w nim udział Leonardo Lara, Pedro Machado, Roberto Jimenez, Lucas Hulk, Mauricio Oliveira. Leandro Lo, Isaque Bahiense oraz Mica Galvao.

Źródło: MMAFighting