Wygląda na to, że w stosunkowo niedalekiej przyszłości, Jack Hermansson, stanie przed szansą wejścia do topowej piątki wagi średniej organizacji UFC. Jak bowiem informuje Ariel Helwani, trzeciego grudnia ma on skrzyżować rękawice z Derekiem Brunsonem.

Derek Brunson (23-8) awansował na jedną z czołowych pozycji w kategorii do 84 kilogramów, dzięki pięciu kolejnym triumfom. Oczywiście dążył do potyczki o mistrzowskie trofeum z Israelem Adesanyą (23-1), jednakże został zatrzymany w przedbiegach przez Jareda Cannoniera (15-6). W lutym bieżącego roku, przy okazji gali z numerem 271, „Killa Gorilla” brutalnie rozbił go przed końcem drugiej odsłony. Okazję do powrótu na właściwe tory będzie miał już początkiem grudnia – tak przynajmniej wynika z doniesień dziennikarza, który w znakomitej większości przypadków podaje sprawdzone wieści.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jego oponent – Jack Hermansson (23-7) – natomiast po raz ostatni widziany był w akcji, w lipcu, przy okazji gali w stolicy Anglii – Londynie. „Joker” stanął wówczas w szranki z Chrisem Curtisem (29-9) i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie jednogłośnie zwyciężył na kartach sędziowskich. Kilka miesięcy wcześniej musiał natomiast uznać wyższość Seana Stricklanda (25-4). Aktualnie sklasyfikowany jest na ósmej pozycji w dywizji średniej.

Źródło: Twitter/Ariel Helwani