Wcześniejsza walka wieczoru nie została ciepło odebrana. Organizacja UFC postanowiła podtrzymać poziom głównego starcia gali.

Pierwotną walką wieczoru gali UFC Vegas 73 miało być rewanżowe starcie między Raguel Penninggton (15-8) a Irene Aldaną (14-6).

Zobacz również: UFC on ABC 4 – karta walk. Gdzie i jak oglądać?

Przez kontuzję Julianny Peny (11-5) Meksykanka wskoczyła na zastępstwo i stanie przed szansą zdobycia pasa na UFC 289. Z kolei „Rocky” jest zawodniczką rezerwową w starciu o tytuł.

W ten weekend odbywa się gala UFC on ABC 4. Już w sobotę mogły zmierzyć się ze sobą Mackenzie Dern (12-3) i Angela Hill (15-12). Walka została przełożona i to właśnie ona spróbuje uświetnić UFC Vegas 73.

Dern ostatnio rywalizuje ze zmiennym szczęściem. W październiku zeszłego roku uległa Xiaonan Yan (17-3) większościową decyzją sędziów, a wcześniej po bliskim boju pokonała Tecię Torres (13-6).

Z kolei „Overkill” to doświadczona weteranka, która ma w zwyczaju sprawdzać poziom umiejętności debiutantek lub zawodniczek dopiero budujących swoją wartość w największej organizacji na świecie. W grudniu wypunktowała Emily Ducote (12-7).

źródło: twitter