Dominick Reyes chce walki z Janem Błachowiczem

źródło: UFC.com, foto: Aleksandra Sędek

Obecnie w UFC poprzez sytuację z pasem mistrzowskim w wadze półciężkiej panuje małe zamieszanie. Wielu zawodników domaga się walki o tytuł czempiona tej dywizji. Jednak do momentu pojedynku pomiędzy Jon Jonesem (22-1) a Alexandrem Gustaffsonem (18-4) temat jest zamknięty.

Jednym z oczekujących na wynik tej konfrontacji jest Jan Błachowicz (23-7), który obecnie zajmuje czwarte miejsce w rankingu Ultimate Fighting Championship w kategorii do 93 kilogramów. Jednak starcia z nim domaga się niepokonany Dominic Reyes (10-0).

Amerykanin debiutował w UFC w 2018 roku, gdzie pokonał przez TKO Joachima Christensena (14-7). Obecnie posiada passę 4 wygranych z rzędu dla Ultimate Fighting Championship. W swojej poprzedniej potyczce pokonał  przez jednogłośną decyzję Ovince’a St Preux (23-12).  Obecnie zajmuje siódme miejsce w rankingu wagi półciężkiej.

Jan Błachowicz obecnie jest najlepszym polskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Aktualnie ma serię 4 zwycięstw z rzędu. W ostatniej walce zwyciężył przez poddanie z Nikitą Krylovem (24-6) na UFC FN 136.

Byłoby to z pewnością interesujące starcie, jednak jest wątpliwe, aby Polak był  nim zainteresowany.

źródło: twitter