Jak podał portal MMA Junkie Donald Cerrone powróci do oktagonu 30 kwietnia, gdzie podejmie Joe Lauzona. Gala odbędzie się w Las Vegas.

Obaj zawodnicy mogą pochwalić się długą historią w największej organizacji MMA na świecie. Cerrone z UFC związany jest od 2011 roku, natomiast Lauzona od 2006 roku, gdy zadebiutował na gali UFC 63. Sumując ich występy w oktagonie, mają ich wspólnie ponad 60.

„Cowboy” aktualnie znajduje się w nienajlepszej sytuacji, ponieważ posiada ciąg aż pięciu porażek z rzędu, do czego trzeba dodać też pojedynek z Niko Price’m z września 2020 roku, który posiada status NC. Cerrone przegrywał m.in. z Conorem McGregorem, Justinem Gaethje, czy Alexem Morono, z którym skrzyżował rękawice w swojej ostatniej walce w maju ubiegłego roku. Starcie to zakończyło się przez TKO w pierwszej rundzie.

Tymczasem „J-Lau” powróci do rywalizacji po zwycięstwie z Jonathanem Pearce’m w 2019 roku, którego pokonał przez TKO w pierwszej rundzie. Był to jego jedyny występ w tym roku, który przerwał ciąg trzech porażek w latach 2017-2018 z Stevenem Rayem, Clay’em Guidą oraz Chrisem Gruetzemacherem.

źródło: mmajunkie.usatoday.com