Wygląda na to, iż Abus Magomedov szybko znalazł nowego pracodawcę. O tej klasy zawodnika mogły rywalizować jedynie światowe marki i z doniesień reportera TSN, Aarona Bronstetera, wynika, że trafi on do najlepszej ligi. Sam reprezentant UFD GYM potwierdził to następnie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. 

Nie tak dawno temu w sieci pojawiła się informacja, która mocno zasmuciła nadwiślańskich kibiców. Jeden z topowych, europejskich zawodników – Abus Magomedov (24-4-1), rozstał się z organizacją KSW. Rozbrat ten szybko skomentował Martin Lewandowski, podając przy okazji, co do tego doprowadziło.

Zobacz także: Martin Lewandowski o odejściu Magomedova z KSW: „Mieliśmy wobec Abusa duże plany, ale…”

Wygląda na to, iż po usługi reprezentanta UFD GYM szybko zgłosiła się największa organizacja MMA na świecie. O fakcie tym jako pierwszy poinformował dziennikarz kanadyjskiej stacji, Aaron Bronsteter.

„Były finalista turnieju PFL wagi średniej, Abus Magomedov, który w zeszłym tygodniu rozstał się z organizacją KSW, został dodany do puli rankingowej UFC.”

30-latek po raz osattni widziany był w akcji, w grudniu minionego roku. Podczas gali KSW 57 skrzyżował rękawice z przystępującym do tej konfrontacji z nieskazitelnym rekordem, Cezarym Kęsikiem (12-1) i nie mając większych problemów, poddał go w drugiej odsłonie, wydłużając tym samym serię triumfów do dwóch.

AKTUALIZACJA

Informacja o zasileniu szeregów amerykańskiego giganta została chwilę później potwierdzona przez samego zawodnika.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @abus_magomedov

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę poinformować o podpisaniu umowy z UFC. Wielkie podziękowania należą się mojemu managementowi za danie mi takiej szansy. Nie mogę się doczekać rywalizacji z najlepszymi sportowcami na świecie i już wkrótce ogłoszę moją pierwszą walkę pod tamtejszym sztandarem.”

Źródło: Twitter/Aaron Bronsteter, Instagram/Abus Magomedov