Doniesienia: Alistair Overeem vs. Alexander Volkov walką wieczoru gali UFC w Sankt Petersburgu

źródło: bjpenn.com

Kolejna gala w Rosji odbędzie już za nieco ponad dwa mięsiace. Z tego powodu powoli docierają do nas wieści o kolejnych zestawieniach dodanych do tego wydarzenia Według dziennikarzy Nolana Kinga i Dennisa Geyko walką wieczoru na tym wydarzeniu będzie starcie pomiędzy Alistairem Overeemem (44-17) a Alexandrem Volkovem (30-7).

„The Demolition Man” jest niezaprzeczalnie legendą w świecie sportów walki. Przez lata toczył równocześnie karierę w K1 oraz MMA. W świecie kicboxingu jest również uważany za wielką ikonę tej dyscypliny. W 2010 roku został mistrzem w turnieju K-1 World Grand Prix 2010 Final. W mieszanych sztukach walki występował dla najlepszych organizacji takich jak Pride, Deep, Strikeforce i ostatecznie UFC, do którego trafił w 2011 roku. Do Ultimate Fighting Championship trafił jako czempion Strikeforce w wadze ciężkiej. Ostatnio jednak Holender nie ma najlepszej passy. Jednak po dwóch porażkach kolejno z Francisem Ngannou (12-3) oraz z Curtisem Blaydes’em (10-2) przyszło zwycięstwo nad Sergei’em Pavlovichem (12-1).

Rosjanin rozpoczął swoją przygodę w UFC w 2016 roku gdzie zwyciężył w walce z Timothym Johnsonem (12-5) przez niejednogłośną decyzję. Ostatni nokaut z rąk Derricka Lewisa (21-6) przerwał passę sześciu zwycięstw z rzędu.

Będzie to z pewnością bardzo ciekawe i emocjonujące starcie, który przyciągnie na halę i przed telewizory wielu fanów. Gala UFC w Rosji odbędzie się 20 kwietnia w Sankt Petersburgu.

źródło: twitter