Kibice już od jakiegoś czasu ostrzyli sobie zeby na bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek Edsona Barbozy z Ilią Topurią. Niestety, do sieci wpłynęły informacje, że ten nie będzie miał miejsca – na pewno nie w najbliższej przyszłości…

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Konfrontacja pomiędzy wciąż niepokonanym w zawodowstwie Ilią Topurią (12-0) oraz znanym z widowiskowego stylu walki Edsonem Barbozą (22-11), miała uświetnić zaplanowane na 29 października wydarzenie amerykańskiego giganta. Nie będzie to jednak możliwe w związku z kontuzją kolana Brazylijczyka, o czym informuje sporo zagranicznych źródeł, wliczając w to MMA Fighting. Póki co nie wiadomo, czy uda się znaleźć zastępstwo dla „El Matadora”.

Zobacz także: Edson Barboza kontra Ilia Topuria w planach na październikową galę UFC

Walka z Barbozą miała być dla Topurii piątą pod szyldem globalnego potentata, gdzie przeszedł bezpośrednio z Brave CF. Po raz ostatni występował w marcu tego roku, mierząc się z Jaiem Herbertem (12-4). Choć początkowo przyjął trochę mocnych ciosów, ostatecznie opuścił arenę jako wygrany, ciężko i brutalnie nokautując oponenta przed końcem drugiej odsłony.

Materiał powstał we współpracy z partnerem

Źródło: MMA Fighting