Doniesienia: Dustin Poirier vs. Dan Hooker w planach na czerwcową galę UFC

126

Według informacji, jaką podał portal Combate, UFC pracuje nad zestawieniem Dustin Poirier vs. Dan Hooker na galę zaplanowaną na 27 czerwca. Starcie miałoby być walką wieczoru tego wydarzenia.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„Jak podaje Combate, [UFC] pracuje nad starciem pomiędzy Dustinem Poirierem i Danem Hookerem. [Pojedynek miałby być] walką wieczoru gali UFC Fight Night zaplanowanej na 27 czerwca.”

Jest to drugi raz, kiedy amerykańska organizacja pracuje nad tym zestawieniem. Pierwotnie obaj panowie mieli zmierzyć się ze sobą 16 maja, ale do tego pojedynku nie doszło ze względu na pandemię koronawirusa.

Dustin Poirier to niedawny pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej. Po zdobyciu tymczasowego tytułu na gali UFC 236, we wrześniu 2019 roku stanął do walki unifikacyjnej z Khabibem Nurmagomedovem. Starcie to przegrał przez poddanie w trzeciej rundzie.

Z kolei Dan Hooker jest obecnie na fali trzech zwycięstw z rzędu i zajmuje piątą lokatę w rankingu kategorii do 155 funtów. Ostatni raz w oktagonie był widziany w lutym bieżącego roku, kiedy to pokonał Paula Feldera przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Zobacz także: „MMA to sport” – ruszyła międzynarodowa kampania na rzecz MMA

Źródło: Twitter