Doniesienia: Israel Adesanya vs. Paulo Costa na UFC 253

600
źródło: ESPN

Według informacji, jaką podał portal Combate, 19 września dojdzie do bardzo długo wyczekiwanego starcia mistrzowskiego w wadze średniej pomiędzy Israelem Adesanyą i Paulo Costą.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Niepokonany Adesanya to obecnie jedna z największych gwiazd wszechstylowej walki wręcz. 30–latek pod szyldem amerykańskiej organizacji toczy swoje pojedynki od zaledwie dwóch lat. „The Last Stylebender” w październiku ubiegłego roku stanął do starcia unifikacyjnego z Robertem Whittakerem, którego znokautował w drugiej rundzie i został niekwestionowanym mistrzem kategorii do 185 funtów. W pierwszej obronie pasa (UFC 248) pokonał Yoela Romero przez jednogłośną decyzję sędziów.

Z kolei Costa również legitymuje się nieskazitelnym rekordem w zawodowym MMA. Ostatni raz w oktagonie był widziany na gali z numerem 241, gdzie pokonał wspomnianego już wcześniej Romero i tym samym utorował sobie drogę do walki mistrzowskiej. Pierwotnie, to właśnie „Borrachinha” miał zmierzyć się z Adesanyą na początku roku, ale wykluczyła go kontuzja bicepsa.

Spekulowało się, że obaj zawodnicy będą trenerami w kolejnej edycji programu The Utimate Fighter i zmierzą się ze sobą na koniec sezonu. Wygląda jednak na to, że amerykańska organizacja ma inne plany.

Póki co, nieznana jest lokalizacja gali UFC 253.

Aktualna karta walk tego wydarzenia prezentuje się następująco:
Israel Adesanya vs. Paulo Costa – o pas wagi średniej
Mackenzie Dern vs. Randa Markos
Hakeem Dawodu vs. Zubaira Tukhugov
Shamil Abdurakhimov vs. Ciryl Gane

Zobacz także: Dana White pewny powrotu Nate’a Diaza do startów

Źródła: MMA Junkie, Twitter