Jak donosi Combate.com, nasza rodaczka powróci do oktagonu w lutym tego roku. Jej rywalką będzie Chinka ze znakomitym rekordem 11-1 i czterema zwycięstwami z rzędu w największej organizacji MMA na świecie.

Niedawno trener Karoliny Kowalkiewicz (12-5), Łukasz Zaborowski, zdradził w mediach społecznościowych, że jego podopieczna zawalczy na początku nowego roku w oktagonie. Pojawiły się wówczas plotki na temat dokładnego terminu gali i rywalki, z którą ma się zmierzyć zawodniczka, ale były one niesprawdzone i nie potwierdziły się.

Tymczasem wygląda na to, że Karolina po raz kolejny potwierdzi, że żadnego wyzwania się nie boi i choć sama ma za sobą trudny okres w klatce (trzy przegrane), zgodziła się na walkę z groźną i niepokonaną póki co w oktagonie UFC Yan Xiaonan (11-1, 1NC):

Walka odbędzie się 22 lutego na gali UFC w Auckland, gdzie main eventem będzie pojedynek Dana Hookera z Paulem Felderem.

Karolina Kowalkiewicz wejdzie do klatki po raz pierwszy od czerwca tego roku. Polka znajduje się w tej chwili w najtrudniejszym momencie swojej kariery. Nigdy wcześniej nie miała aż trzech przegranych z rzędu, ani w UFC, ani w żadnej innej organizacji.

Yan Xiaonan ma na swoim rozkładzie może mniej imponujące od swej przyszłej rywalki nazwiska (kolejno: Kailin Curran, Viviane Pereira, Syuri Kondo oraz Angelę Hill), ale w każdej z walk pokazała, jak potrafi dominować i prowadzić grę pod siebie.

źródło: Twitter