DONIESIENIA: Khabib vs. GSP – UFC pracuje nad zestawieniem

źródło: Twitter/Rustam075

Nie rewanż z Conorem McGregorem, nie walka w obronie pasa z Tony’m Fergusonem, ani nie bokserski debiut przed 100-tysięczną publicznością z Floyd’em Mayweatherem. UFC szykuje prawdopodobnie zupełnie inne zestawienie dla mistrza walki lekkiej, Khabiba Nurmagomedova!

Jak informuje MMA Team Dagestan (sprawdzony insajder z rosyjskiego rynku MMA), organizacja UFC pracuje nad hitowym zestawieniem między aktualnym mistrzem wagi lekkiej, Khabibem Nurmagomedovem, a byłym dominatorem wagi półśredniej (oraz byłym posiadaczem pasa w dywizji średniej), Georges’em St.-Pierrem.

Nie są znane żadne bliższe szczegóły tego pojedynku: data, miejsce ani nawet dywizja, w jakiej zawodnicy mieliby skrzyżować rękawice. Wiadomo jedynie, że zarówno Khabib jak i GSP są otwarci na taką walkę, o czym mówili wielokrotnie w przeszłości.

Dodatkowo, manager Orła zapowiedział wczoraj dużego newsa, który wprawi w osłupienie fanów MMA:

Khabib Nurmagomedov (27-0) powróci do klatki UFC po zwycięskiej obronie pasa w starciu z Conorem McGregorem na UFC 229, 6 października w Las Vegas. Orzeł pozostaje niepokonany od początku swej zawodowej kariery w MMA. Na jego najbliższego rywala typowano Tony’ego Fergusona. Wygląda jednak na to, że El CuCuy będzie musiał jeszcze poczekać.

Georges St.-Pierre (26-2) ostatni raz w klatce UFC był widziany w walce z Michaelem Bispingiem na UFC 217 w Nowym Jorku. Odebrał wówczas Anglikowi pas wagi średniej, który następnie bardzo szybko zwakował, tłumacząc się koniecznością zadbania o własne zdrowie.

 

źródło: Twitter