Znakomite wieści dla polskich fanów MMA. Wygląda na to, że kolejny z naszych rodaków trafił w szeregi UFC!

Chodzi o Roberta Bryczka (17-5), który w ostatnim czasie święcił triumfy w czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA. O możliwym angażu poinformował MMA Roster Watch – czyli de facto robot śledzący zasoby ludzkie organizacji UFC, regularnie donoszący o zwolnieniach oraz zatrudnieniach nowych fighterów przez największego promotora MMA na świecie.

Niedawno enigmatyczną zapowiedź tego faktu zamieściła na swoim profilu była mistrzyni UFC, Joanna Jędrzejczyk, która – jak wiemy – pomogła już m.in. Mateuszowi Gamrotowi w dostaniu się do amerykańskiego giganta. Jak można wnioskować, „JJ” nie poprzestała tylko na „Gamerze”.

Robert Bryczek jest na fali pięciu kolejnych wygranych w ciągu minionych 18 miesięcy. Ostatnie trzy walki wygrywał w znakomitym stylu w Oktagon MMA, a wcześniejsze na galach MMA Attack 4- Comeback oraz FEN 39.

Szlify w zawodowym MMA Robert zdobywa od 2011 roku. Większość dotychczasowej kariery spędził bijąc się dla wspomnianych już organizacji FEN oraz Oktagon MMA. W tej ostatniej doszedł do pozycji jednego z najważniejszych pretendentów do walki o mistrzowski pas z Patrikiem Kinclem. Wygląda jednak na to, że Polak znalazł nowego pracodawcę i tam będzie starał się zdobywać szczyty.