DONIESIENIA: Shevchenko vs. Modafferi na UFC w Petersburgu

Jak podaje amerykański dziennikarz portalu MyMMANews.com – Eric Kowal, na nieogłoszoną jeszcze oficjalnie galę w Rosji dodano kolejny pojedynek.

O gali w Sankt Petersburgu wiedzą niby wszyscy, data jest znana, ale sama organizacja zwleka z oficjalnym ogłoszeniem. Powodem może być nacisk promocyjny na wcześniejsze gale, które odbędą się Europie, m.in. wydarzenie w Pradze czy Londynie.

Niemniej jednak gala w Rosji ma już podobno swój Main Event, a ma nim być starcie na szczycie wagi ciężkiej między Alistairem Overeemem (44-17, 1NC), a Alexandrem Volkovem (30-7). Nie tak dawno informowaliśmy o innym starciu w „królewskiej” kategorii, do którego ma dojść w Petersburgu. Sergey Pavlovich (12-1) miałby podjąć Marcelo Golma (6-2).

Dziś według rewelacji podanych przez Erica Kowala z MyMMANews.com, kolejną walką w Rosji będzie starcie kobiet w kategorii muszej. Antonina Shevchenko (7-0) vs. Roxanne Modafferi (22-15).

Dla „Pantery” byłoby to drugie starcie w UFC i szansa na przedłużenie zwycięskiej passy, która trwa od początku jej kariery w MMA, natomiast „The Happy Warrior” miałaby okazję wrócić na ściężkę glorii po przegranej z Sijarą Eubanks (4-2).

Z wyjątkową uwagą wyczekujemy oficjalnego ogłoszenia drugiej gali w Rosji, ponieważ chodzą plotki, że miałby tam wystąpić Polak – Marcin Tybura, a potencjalnym rywalem jest Alexey Oleynik. Póki co zawodnik MMA Cartel potwierdził, że kolejną walkę dla UFC stoczy w drugim kwartale tego roku…