Wedle doniesień, które zebrał portal MMA Junkie, organizacja UFC planuje powrót do Europy z numerowaną galą PPV.

Organizacja UFC planuje powrót do Europy, a konkretnie na Wyspy Brytyjskie. Wedle doniesień portalu MMA Junkie, które pojawiły się w artykule Nolana Kinga, największa promocja MMA na świecie szykuje się do podbicia Europy dużym wydarzeniem PPV.

Takiego ruchu można się było spodziewać. Niemalże pewnikiem jest, że walką wieczoru tego wydarzenia będzie trylogia pomiędzy Leonem Edwardsem a Kamaru Usmanem. Obaj zawodnicy wyrażali chęć zorganizowania trzeciej walki pomiędzy nimi właśnie na terenie aktualnego mistrza. Nigeryjczyk także nie miał problemu z tą lokalizacją, twierdząc nawet, że będzie tam miał większy doping od swojego rywala.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

UFC 286 miałoby się odbyć 18 marca 2023 roku. Byłaby to druga numerowana gala PPV UFC na Wyspach Brytyjskich. Pierwszy raz, duży i prestiżowy event zorganizowano tam w 2016 roku, dla ówcześnie panującego mistrza kategorii średniej – Michaela Bispinga, który w rewanżu bronił pasa z Danem Hendersonem. Galę UFC 204, a w zasadzie jej pory dostosowano natomiast pod fana amerykańskiego – wydarzenie w Anglii odbywało się zatem w nocy.

Jak twierdzi King w swoim artykule pełnym zakulisowych informacji, do zawodników zaczęły spływać oferty na walki, zawierające właśnie datę 18 marca. Jednym z zawodników, którzy otrzymali propozycję wystąpienia na tym wydarzeniu jest Muhammad Mokaev, który dotychczas trzykrotnie walczył dla UFC – w tym dwa razy na swojej ziemi.

Wydaje się także, że na UFC 286, jeśli faktycznie odbędzie się na Wyspach Brytyjskich, wystąpią Paddy Pimblett, Molly McCann czy Darren Till. Dotychczas były to najjaśniejsze gwiazdy brytyjskiej sceny MMA, którymi wyprzedawano obiekty.

Jak nieoficjalnie wiadomo, organizacja bardzo mocno przygląda się obiektowi w Cardiff, w Walii. Aktualnie nie wiadomo natomiast, czy aby na pewno tam odbędzie się gala, choć istnieje na to duże prawdopodobieństwo.

Zobacz także: Powrót Jona Jonesa w marcu? Jeśli nie Ngannou, to w królewskiej wadze przywita go…

źródło: mmajunkie.com