Ostatnie doniesienia plus to, jak wypowiadał się były mistrz, Jan Błachowicz, dały jasny obraz tego, kto będzie jego najbliższym przeciwnikiem – Aleksandar Rakic. Tezę tę potwierdza także kanadyjski reporter, Ariel Helwani, na którego powołuje się Full Violence

Momentalnie po UFC 267 zaczęto spekulować, kto może być następnym oponentem Jana Błachowicza (28-9). Kolejne nazwiska sukcesywnie zostały wykluczane za sprawą różnokarich doniesień, co sprawiło, iż z czołówki pozostał wyłącznie Aleksandar Rakic (14-2). Z informacji Ariela Helwani’ego wynika, iż to właśnie on stanie w następnej kolejności w szranki z naszym rodakiem. Pod znakiem zapytania pozostaje jednak termin tego starcia.

Błachowicz utracił swój mistrzowski pas, podczas minionego UFC 267. Zmierzył się wtedy z Gloverem Teixeirą (33-7) i nie pokazując zbyt wiele, został poddany już w drugiej odsłonie. Porażka ta była dla niego pierwszą od ponad dwóch lat i przerwała jednocześnie jego wcześniejszą serię pięciu triumfów. Teraz robi jedynie minimalny krok w tył, ponieważ kolejny, potencjalny oponent „Cieszyńskiego Księcia” zajmuje trzecie miejsce w oficjalnym rankingu wagi półciężkiej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Rakic póki co pod sztandarem amerykańskiego giganta zaliczył jedynie jedną przegraną, a do tej konfrontacji podejdzie napędzony serią dwóch triumfów. Po raz ostatni widziany był w akcji, podczas marcowego wydarzenia z numerem 259, kiedy to na pełnym dystansie rozprawił się z Brazylijczykiem, Thiago Santosem (22-9). Wcześniej natomiast wychodził zwycięsko z rywalizacji z doświadczonym Anthonym Smithem (36-16).

Źródło: Instagram/fullviolence