Nie rewanż z Islamem Makhachevem, a pojedynek unifikacyjny w kategorii piórkowej. Według informacji FOX Sports, planowana jest walka Alexandra Volkanovskiego z Yairem Rodriguezem. Ta ma uświetnić galę z numerem 290.

Perfekcyjny bilans Alexandra Volkanovskiego (25-2) w największej organizacji MMA na świecie został przerwany w lutym tego roku, kiedy ten zdecydował się na wyskok do dywizji lekkiej. Momentalnie skonfrontował się z tamtejszym czempionem – Islamem Makhachevem (24-1), jednakże po pełnym, pięciorundowym dystansie, zmuszony był uznać jego wyższość, przegrywając na kartach sędziowskich.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Walka ta była bardzo bliska. Ba, według wielu to Australijczyk powinien opuścić oktagon jako zwycięzca. Ten momentalnie domagał się nawet rewanżu, jednakże wygląda na to, iż póki co go nie zobaczymy. Tak przynajmniej wynika z doniesień FOX Sports, który informuje, że podczas planowanego na początek lipca UFC 290, Alexander ma stanąć w szranki z tymczasowym mistrzem wagi do 66 kilogramów, Yairem Rodriguezem (15-3).

„El Pantera” sięgnął po swoje trofeum podczas tego samego eventu, na którym startował również Volkanovski. Zmierzył się wówczas z Joshem Emmettem (18-3) i nie dając mu zbyt dużego pola do popisu, ostatecznie poddał go przed końcem drugiej rundy. Była to dla niego druga wygrana z kolei – wcześniej opuścił arenę jako triumfator w potyczce z Brianem Ortegą (15-3).

Zobacz także: „To uczyni mnie pełnoprawnym mistrzem” – Yair Rodriguez komentuje występy Volkanovskiego w wadze lekkiej

Źródło: foxsports.com.au