Khamzat Chimaev zwycięstwem na gali UFC 294, prawdopodobnie zapewnił sobie szansę walki o tytuł kategorii do 84 kg, wyprzedzając w tym wyścigu Dricusa Du Plessisa. Nie wszyscy jednak, popierają pomysł Dany White’a. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Początkowo Czeczen miał zmierzyć się z Paulo Costą (14-2), który wycofał się z pojedynku na tydzień przed galą, z powodu kontuzji łokcia. W ostatniej chwili, zastąpił go Kamaru Usman (20-4). Dyspozycyjność Nigeryjczyka bardzo spodobała się głównemu sternikowi UFC, który ogłosił że zwycięzca co-main eventu, dostanie szansę walki o pas kategorii średniej. Decyzja ta była szeroko komentowana w środowisku branżowym, ponieważ było to drugie starcie Khamzata w tej dywizji. Głos zabrał również aktualny mistrz, który wprost powiedział, że „Borz” na title shota jeszcze nie zasłużył. Wcześniej, głównym kandydatem do walki o tron, był niepokonany pod sztandarem amerykańskiego giganta – Dricus Du Plessis (20-2), który w wywiadzie dla Fox West Texas, przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie:

(…) Nie jestem matchmakerem, nie jestem promotorem. Jestem zawodnikiem. Więc to nie była moja decyzja. Jedyne co jest pod moją kontrolą to wyjście do klatki i walka. To jest to czym się zajmuję. Zajęło mi tydzień, żeby przestać użalać się i myśleć, że to niesprawiedliwe. Życie nie jest sprawiedliwe, sporty walki są zdecydowanie niesprawiedliwe. Co zrobię teraz? Wykończę całą dywizję. Wykończę topowych zawodników tej dywizji, co sprawi, że przejście do kategorii półciężkiej będzie szybsze i łatwiejsze. To jest to o czym teraz myślę. Nie mam zamiaru błagać o title shota. Nigdy o nic nie błagałem. Walczyłem o to… Jeśli chcecie dać szansę Khamzatowi, zróbcie to. Ponieważ Khamzat tak walczący (jak na UFC 294, przyp. red.) przegra z Seanem Stricklandem w każdy dzień tygodnia. Zrobią co będą chcieli. Jeśli dostanę walkę o tytuł, będę bardzo zadowolony, ponieważ wiem, że na to zasłużyłem. Ale nie mam zamiaru o to błagać.

powiedział.

Zobacz również: Dricus Du Plessis na celowniku Kamaru Usmana

„Afrykaner” jest na fali ośmiu zwycięstw, a na rozkładzie ma takie nazwiska jak Derek Brunson, Darren Till czy Robert Whittaker – którego odprawił przed czasem w ostatnim pojedynku. Kto Waszym zdaniem, powinien stanąć do walki o złoto wagi średniej jako następny? 

Źródło: YouTube / Fox West Texas | fot. Getty Images