Były mistrz KSW, który robi furorę w organizacji UFC wyklucza możliwość stoczenia walki z Kelvinem Gastelumem, który ostatnio zaprosił go do pojedynku.

Były mistrz KSW i zawodnik notowany na 6-tym miejscu w rankingu kategorii średniej UFC, Dricus du Plessis odrzucił propozycję Kelvina Gasteluma dotyczącą walki eliminacyjnej o tytuł, która miała by się odbyć tego lata.

Od czasu wejścia do UFC, Afrykaner przyciąga uwagę wagi średniej. W ciągu dwóch i pół roku zdołał zbudować bilans 5-0 z czterema skończeniami na swoim koncie. Teraz ma na celu zdobycie szansy na walkę o tytuł.

W oczach wielu ludzi potrzebuje jednak jednego zwycięstwa, zanim będzie mógł zmierzyć się z Israelem Adesanyą.

Kelvin Gastelum natomiast niedawno powrócił na zwycięską drogę po pokonaniu Chrisa Curtisa w wyrównanym starciu na UFC 287. Były pretendent do tytułu niedawno wyzwał du Plessisa do walki eliminacyjnej o tytuł, ale jak można zobaczyć po poniższej wymianie, wydaje się, że zawodnik pochodzący z RPA nie jest zainteresowana taką walką.

du Plessis: „Dużo szacunku dla Ciebie i za to, co osiągnąłeś oraz gratulacje za spektakularny występ, ale wynik 2-5 w ostatnich 7 walkach nie ma dla mnie sensu, a poza tym wyrolowałeś mnie na poprzednią walkę, więc sorry, ale nie, dzięki. Porozmawiajmy ponownie po kilku kolejnych zwycięstwach. Zawsze byłem fanem twoich walk.”

Gastelum: „Zawsze mówisz, że chcesz walczyć o tytuł. Masz jeszcze jedno zwycięstwo do tego, aby to osiągnąć. Pokonaj mnie, a następna walka będzie o tytuł, gwarantowane. Nie wyrolowałem cię na walkę , zostałem kontuzjowany, a ty to wiesz. Jeśli naprawdę chcesz walczyć o tytuł, to podpisz kontrakt.”

du Plessis: „No dobrze, jeśli naprawdę poważnie myślisz o swojej karierze w UFC, spróbuj znaleźć łatwiejszą walkę.”

Gastelum: „Jestem tu od 10 lat! Nie ma problemu po mojej stronie! Życzę ci wszystkiego najlepszego w twojej karierze!”

du Plessis: „Doceniam to, bracie, życzę ci powodzenia również! Trzymam za ciebie kciuki.”

Gastelum: „Dziękuję.”

Zobacz także: Kelvin Gastelum rzuca rękawice Du Plessisowi!

źródło: Twitter