Drugi Polak, po Joannie Jędrzejczyk, został Mistrzem Świata w Muay Thai w Meksyku

źródło: Łukasz Radosz

Wielokrotny Mistrzem Polski, Mistrz Europy z 2014 r oraz Vice Mistrz The World Games w Muay Thai, Łukasz Radosz, właśnie sięgnął po kolejny tytuł!

Na zakończonych właśnie Mistrzostwach Świata Muaythai najbardziej liczącej się na świecie federacji IFMA Łukasz Radosz wywalczył złoty medal. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy złoty medal po pięciu latach przerwy od czasu, kiedy Joanna Jędrzejczyk zdobyła najwyższy laur na Mistrzostwach Świata w 2012 roku. Radosz jest drugim Polakiem, któremu udało się tego dokonać w kategorii seniorów A klasy.

IFMA (International Federation of Muaythai Amateur) to największa światowa organizacja walk tajskiego boksu, która sankcjonowana jest przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL). W naszym kraju reprezentowana jest przez Polski Związek Muay Thai.

W ćwierćfinale Radosz pokonał reprezentanta Niemiec przez RSC w drugiej rundzie, reprezentanta Turcji przez decyzję w półfinale i Rosjanina w finale. Jest to jedyny medal, jaki wywalczyła 5-osobowa reprezentacja naszego kraju.

Zawody odbiły się szerokim echem w Polsce, a przed starciem specjalne wsparcie przesłała do mnie sama Joanna Jędrzejczyk.