Dustin Poirier o sytuacji wokół pasa wagi lekkiej i faworycie walki Khabib vs. Ferguson

42
źródło: bleacherreport.com

Jeden z pretendentów dywizji lekkiej, szykujący się aktualnie do pojedynku przeciwko Justinowi Gaethje, Dustin Poirier skomentował w rozmowie z portalem MMAFighting.com sytuację w okół prawowitego pasa jego kategorii oraz zestawienie pomiędzy Tonym Fergusonem, a Khabibem Nurmagomedovem.

Niepokonany w zawodowym MMA Dagestańczyk i zwycięski nieprzerwanie od 10 pojedynków w UFC Kalifornijczyk wejdą do oktagonu 7 kwietnia, czyli dokładnie tydzień przed interesującym starciem z udziałem Poriera. Diamond zapytany o to, czy wierzy w obietnice organizacji, jakoby wspomniani zawodnicy mieli walczyć o prawdziwy pas, podzielił się swoimi spostrzeżeniami.

Myślę, że zabiorą pas Conorowi, a Khabib z Tonym zawalczą o ten prawdziwy….

Ten sport jest szalony, to co się dzieję jest nieprzewidywalne. Sądzę jednak, że zwycięzca walki wieczoru UFC 223 będzie prawdziwym, niepodważalnym mistrzem wagi lekkiej UFC.

Na ten moment Conor wciąż pozostaje prawowitym mistrzem. Przypomnijmy, iż podczas pierwszej konferencji prasowej zapowiadającej galę UFC 223, Dana White jednocześnie potwierdził iż stawką main-eventu nowojorskiej gali jak i zaprzeczył na tamten moment jakoby Notorious został pozbawiony swojego pasa mistrzowskiego wywalczonego w listopadzie 2016 roku z rąk Eddiego Alvareza.

Poirier pokusił się także o małą analizę zbliżającej się walki mistrzowskie oraz zdradził swój to kto 7 kwietnia odpuści oktagon ze złotym trofeum na biodrach.

Cóż, dwa różne style. Myślę, że Khabib będzie wywierał presję na Tonym i będzie mocniejszy i lepszy z góry, cięższy do poddania. Wiesz, jeśli Kevin Lee był w stanie obalać Fergusona, Khabib zrobi to samo. Więc zobaczymy, znów zobaczymy go [Fergusona] na plecach, będziemy widzieć jak bije łokcie i próbuje poddań. To napewno interesująca walka, ale najciekawsza do momentu w którym będzie toczyła się na nogach…

Tony jest nieprzewidywalny, porusza się w dziwny sposób z niespotykanym timingiem. Khabib nie jest taki płynny w stójce jak Tony, ale też nigdy nie widzieliśmy go [Khabiba] zagrożonego na górze w pozycji gardy. Z tej pozycji on też potrafi siać zniszczenie. Dlatego więc ta walka jest interesująca i sądzę iż Khabib wyjdzie z niej z tarczą.

Dustin Poirier zawalczy z Justinem Gaethje w walce wieczoru gali UFC on Fox 29. Podczas wydarzenia zobaczymy również pojedynek naszego rodaka, Krzysztofa Jotko, który zmierzy się z Bradem Tavaresem. Termin gali zaplanowany przez organizację to 14 kwietnia 2018 roku.