Edson Barboza domaga się od UFC bonusu za zwycięstwo, w przeciwny razie pozostanie w kat. piórkowej nie ma sensu

61
źródło: themaclife.com

Edson Barboza zadebiutował na ostatniej gali w kategorii piórkowej, gdzie przegrał decyzją z Danem Ige. „Junior” uważa jednak, że to on był zwycięzcą tego pojedynku i domaga się od UFC i Dana White’a bonusu za zwycięstwo. W przeciwny razie nie zamierza schodzić do kategorii piórkowej.

Walka na minionej gali UFC pomiędzy Edsonem Barbozą a Danem Ige, była bardzo wyrównana, ale po ogłoszeniu werdyktu pojawiły się głosy, że to „Junior” powinien wygrać to starcie. Sam Dana White twierdził, że w jego oczach, to właśnie Brazylijczyk wygrał walkę. W wywiadzie z portalem bjpenn.com, Barboza przyznał, że był pewny tego, że przy odczytywaniu werdyktu jego ręka powędruje w górę.

Zobacz również: UFC on ESPN 8: Dan Ige kontrowersyjnie i niejednogłośnie lepszy od Edsona Barbozy

To szalone uczucie,bo wiem, że wygrałem dwie ostatnie walki. Ludzie też to wiedzą, ale mój rekord pokazuje co innego. Byłem w 100% pewny, że pokonałem Ige. Ufam moim trenerom i zapytałem, czy wygrałem? Wszyscy powiedzieli, że wygrałem pierwszą i drugą rundę, a trzecia byłą bliska, mógł dostać ją Ige. Byłem pewny siebie, dopóki nie usłyszałem, że jest niejednogłośna decyzja, wiedział już, że coś jest nie tak.

„Junior” przyznał, że nadszedł czas, aby UFC okazało mu szacunek i wypłaciło bonus za wygrany pojedynek.

Za kulisami ludzie przyszli do mnie i powiedzieli, że wygrałem walkę. Naprawdę chcę, aby UFC okazało mi teraz szacunek, mam nadzieję, że zachowają się dobrze i wypłacą mi mój bonus. To jest teraz najważniejsza rzecz. Szanuję komisję, ale nawet Dana powiedział, że wygrałem. Pracuję dla UFC tak długo, więc teraz nadszedł czas, aby okazali mi szacunek.

Edson Braboza deklaruje, że jeżeli nie otrzyma bonusu od UFC, to nie zejdzie ponownie do limitu 66kg.

Wszystko zależy od tego, co się stanie. Zobaczymy, co zrobi UFC. Jeśli okażą mi szacunek , to zostanę przy 145 funtach. Ale jeśli nie dostanę bonusu, to nie zejdę do 66 kg, bo to nie jest łatwy proces.

Jeśli warunki Barbozy zostaną spełnione, to Brazylijczyk ma nadzieję w kolejnym starciu na przeciwnika z top 10 kategorii piórkowej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

źródło: bjpenn.com