Po ostatniej walce Emila Webera Meeka (8-2-1 1NC) dużo mówiło się o jego osobie w kontekście kontraktu z orgaznizacją Ultimate Fighting Championship. Dzisiaj potwierdzona została informacja, że Norweg zawalczy z innym debiutantem – Jessin’em Ayarim (15-3), na wrześniowej gali UFC w Niemczech.

Emil Weber Meek po swojej ostatniej wielkiej wygranej był na ustach całego środowiska MMA. Na gali Venator FC 3, „Valhalla” znokautował faworyzowanego Rousimara Palharesa, który był po serii czterech wygranych z rzędu, wszystkich przez poddania. Meek znany jest również polskim fanom – na gali FEN 8: Summer Edition przegrał przed czasem z Albertem Odzimkowskim.

Jessin Ayari swoją zawodową karierę rozpoczął w 2011 roku. Niemiec jest niepokonany od sześciu walk. W ostatniej, odbywającej się w kwietniu na gali GMC 8, pokonał znanego z występów w PLMMA i UFC, Mickaela Lebouta.

Gala UFC w Hamburgu odbędzie się 3 września, a w walce wieczoru zawalczą ze sobą dwie legendy wagi ciężkiej, Andrei Arlovski oraz Josh Barnett.