Ilia Topuria przed ogromną szansą wejścia do czołówki kategorii piórkowej UFC! Z nieoficjalnych doniesień Alvaro Colmenero wynika, iż przedstawiciele organizacji planują doprowadzić do walki „El Matadora” z Joshem Emmettem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wciąż niepokonany Ilia Topuria (13-0) dołączył do największej organizacji MMA na świecie w 2020 roku, i jak dotąd zdążył tam stoczyć pięć pojedynków. Wszystkie zwyciężył, pewnie pokonując postawionych na jego drodze oponentów, dzięki czemu wszedł do najlepszej dziesiątki rankingu wagi do 66 kilogramów. Od jakiegoś czasu apeluje o starcie z kimś z samego topu, i wygląda na to, że nareszcie je dostanie! 17 czerwca ma on bowiem podzielić oktagon z byłym pretendentem do tymczasowego pasa – Joshem Emmettem (18-3).

Zobacz także: Brian Ortega odpowiada na wyzwanie Ilii Topurii: „Chętnie nauczę kogoś pokory, jeśli będę musiał”

Emmett podejdzie do rywalizacji po przegranej, której doświadczył przy okazji gali z numerem 284. Odniósł wówczas porażkę z rąk Yaira Rodrigueza (15-3), zostając efektownie poddanym, przez co stracił szansę sięgnięcia po tymczasowy czempionat. Przerwało to jednocześnie jego wcześniejszą serię pięciu wygranych.

Źródło: Twitter/Alvaro Colmenero