Brian Ortega jest otwarty na walkę z Ilią Topurią w kolejnym starciu, jeśli będzie to konieczne.

Brian Ortega przegrał ostatnio z Yairem Rodriguezem w lipcu zeszłego roku, w walce, podczas której zwichnął bark. Od tamtej pory leczy swoją kontuzję i zbliża się do powrotu. Jest otwarty na pokonanie robiącego furorę, niepokonanego Ilii Topurii, który chętnie dopomina się o walkę z Amerykaninem.

Oczywiście, widzę, że ludzie jak Topuria cały czas wzywają mnie do walki, widzę to teraz. Przychodzą mi na myśl dwie rzeczy. Po pierwsze, nigdy nie odmówiłem walki z żadnym zawodnikiem, walczyłem z najlepszymi z najlepszych. Walczyłem z ludźmi, z którymi chcielibyście się zmierzyć. To jedno. Drugie to, że nie jestem nawet w stanie walczyć. Pozwólcie mi wrócić do treningu i dopiero wtedy możemy myśleć o walce.

– powiedział „T-City” w wywiadzie dla The Schmo.

Z chęcią nauczę kogoś pokory, jeśli będę musiał. Jak ktoś będzie się wspinał, aby dojść tam, gdzie jestem ja, to może do mnie dołączyć. Ale nie możesz używać wyłącznie ust, aby się tam dostać, wiesz. W świecie walk możesz wiele zdziałać samymi ustami, ale tym razem będziesz musiał walczyć. Wiem, że ma zaplanowaną walkę, dobrze dla niego, a po tym, jeśli utoruje sobie miejsce na szczycie rankingu, to damy mu szansę.

Jak zapewnia „T-City”, wciąż nie trenuje ze względu na kontuzję barku i nie zwraca zbytniej uwagi na zawodników, którzy rzucają mu wyzwania do walki. Ale kiedy będzie zdrowy, jest gotów na walkę z każdym, kogo zaproponuje mu UFC.

Ortega ma aktualnie dwie porażki z rzędu. Wspomnianą już porażkę, którą okupił kontuzją z Rodriguezem, przed tym poniósł porażkę decyzją z Alexanderem Volkanovskim o mistrzostwo wagi piórkowej. W UFC może pochwalić się bilansem 7-3, w tym znaczącymi zwycięstwami nad Frankiem Edgarem, Renato Moicano, Cubem Swansonem czy Chan Sung Jungiem.

Zobacz także: „Nie jestem dręczycielem, nie musisz mnie unikać” – Ilia Topuria zaczepia Pimbletta