To nie była szczęśliwa noc dla Polki trenującej na co dzień w klubie Czerwony Smok Poznań. Ewelina Woźniak musiała uznać wyższość niepokonanej przeciwniczki, która zmusiła ją do kapitulacji w trzeciej rundzie starcia na gali ARES 4, dusząc zza pleców.

Już po pierwszej wymianie kopnięć i ciosów stało się wiadome, że ta walka nie będzie łatwą dla Polki. Na każde niskie kopniecie Woźniak jej rywalka odpowiadała ciosami na głowę, które dochodziły celu. Wymiana na środku klatki, mocne uderzenia z obu stron. Maria wpada w klincz i zaczyna wciskać przeciwniczkę w siatkę, cały czas szukając możliwości obalenia. Po chwili pracy zapaśniczej pojedynek ponownie wraca do stójki. Ewelina odgryza się mocnymi prostymi na szczękę Silvy, ale ta pozostaje niewzruszona. Ponownie próba obalenia- ale ze strony Polki. Przeciwniczka ląduje z góry. Obie panie pracują aktywnie w parterze. Maria próbuje wychwycić nogę, potem rękę.

Zobacz także: ARES 4 – wyniki gali z udziałem Jakimowicza i Woźniak

W drugiej rundzie Polka rusza do boju pierwsza, ale Silva jest równie zmotywowana do przejęcia kontroli nad oktagonem. Próba obalenia i praca przy siatce. Dobre kolana Polki na tułów przeciwniczki. Rozerwanie i ponownie walka na środku klatki. Mocne wymiany ciosów i kopnięć. W pewnej chwili Woźniak wpada z całym impetem w rywalkę i z łatwością ją obala, a następnie próbuje dopiąć duszenie zza pleców. Ma wpięte nogi i założoną technikę kończącą, ale Silva wychodzi z tego jakimś cudem cało. Walka ponownie toczy się przez chwilę w stójce. Na koniec rundy drugiej groźne i celne kolano na głowę w wykonaniu Polki, a następnie obalenie na korzyść „Czarnej Wdowy”.

W trzeciej odsłonie Ewelina próbuje obrotkówki, niecelnie. Wykorzystuje to rywalka, dostaje się za plecy Polki, wynosi ją i obala. Mając wpięte nogi Silva krok po kroku dokłada też ręce. Ciasno zapięte duszenie zza pelców i Polka nie ma wyboru – musi odklepać. Woźniak traci zero w rekordzie, po mocnej i efektownej walce.