Fabricio Werdum typuje Cormier vs. Miocic 2 i wskazuje swego GOATa

źródło: ;lowkickmma.com

Już zaledwie kilka dni pozostało do najbardziej wyczekiwanego rewanżu tego roku, pomiędzy Stipe Miocicem, a Danielem Cormierem, którego stawką będzie pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Były mistrz Fabricio Werdum w jednym z wywiadów odniósł się do jednego z uczesnitków tego starcia.

Brazylijczyk, zapytany o to, jeśli DC pokonałby Miocica drugi raz, to czy będzie można uznać go za najlepszego w historii kategorii ciężkiej, wskazał innego faworyta w swoim zestawieniu tej wagi.

Myślę, że Cormier to świetny zawodnik, dwa pasy w innych kategoriach, ale najlepszy moim zdaniem jest Fedor. Ten status mu się należy, 10 lat, nie przegrał wcześniej, sądzę, że on nadal może być najlepszym na świecie.

Wspomniana 10 letnia passa Emelianenki trwała przez 9 lat, a w tym czasie Rosjanin zwyciężył pod rząd aż 27 pojedynków. Passa ta trwała aż do czasu spotkania się w klatce z Werdumem w 2010 roku. Vai Cavalo sensacyjnie poddał wówczas Fedora w pierwszej rundzie, pomimo tego Werdum stawia swoją osobę „za” Fedorem.

Nie sądzę, żeby był powyżej niego tylko dlatego, że go poddałem. Wcześniej patrzyłem na niego jako swojego idola, ale wtedy gdy z nim walczyłem, po prostu chciałem go skończyć, to wszystko.

Daniel Cormier zwyciężył z pierwszej walce z Miocicem w lipcu 2018 roku, Zapytany o swój typ na wynik ich drugiej walki, Fabricio Werdum obstawił odmienny niż za pierwszym razem scenariusz w ich rewanżowym starciu.

To ciężka walka dla Cormiera. Nie wierzę, że będzie tak skupiony jak poprzednio. Czuję, że Stipe może to rozstrzygnąć na punkty. Sądzę, że tym razem z nim wygra.

Gala UFC 241 której główną atrakcją będzie pojedynek wspomnianych zawodników, odbędzie się w najbliższą sobotę w Anaheim w Kalifornii.

źródło: mmajunkie.com