Fabricio Werdum nie wystąpi w najbliższym sezonie PFL. Brazylijczyk rozważa przejście na sportową emeryturę.

We wtorek organizacja PFL ogłosiła listę zawodników wagi ciężkiej na nadchodzący sezon 2022, wśród których nie znalazł się Fabricio Werdum (24-9). „Vai Cavalo” zdradził w rozmowie z Ag Fight, że rozważa zakończenie swojej kariery.

To trochę skomplikowane, aby powiedzieć to zawodnikowi po 24 latach. Nawet moja żona powtarza mi, żebym powiedział, że jestem na emeryturze, że skończyłem z tym. Mówię jej, że tego nie powiem. Ale jeśli chodzi o MMA, to myślę, że ciężko mi będzie wrócić, bo to wymaga większego poświęcenia, bo w Stanach Zjednoczonych spędzam dwa, trzy miesiące, a w Brazylii mieszkam już rok i trzy miesiące. Jeśli będzie możliwość walki bokserskiej, zrobię to. Podsumowując: boks – tak. MMA – nie. Musiałaby to być oferta nie z tej ziemi, żebym przestał robić to, co robię do tej pory.

stwierdził Werdum.

Fabricio Werdum jest bardzo utytułowanym grapplerem i byłym mistrzem UFC w wadze ciężkiej. „Vai Cavalo” w swojej karierze pokonał takich zawodników, jak: Cain Velasquez, Mark Hunt, Antonio Rodrigo Nogueira i Alexander Gustafsson.

źródło: mmafighting.com