Sylwestrowa gala Rizin FF: Emelianenko vs Singh już za nami! Czas na drobne podsumowanie. Wideo z najlepszych skończeń gali możecie oglądać na naszym profilu facebookowym <TUTAJ>.

Tak jak większość przewidywała, walka wieczoru nie mogła skończyć się inaczej – Fedor Emelianenko pokonuje Singha w pierwszej rundzie pojedynku! Po udanym obaleniu, Rosjanin zdobył dosiad i prawą ręką czysto trafiał w głowę Singha. Przed walką Emelianenko otrzymał również pas. WCW World Championship.

Finał pierwszego turnieju Rizin FF wygrywa Muhammed „King Mo” Lawal nokautując w pięknym stylu Jiriego Prochazkę w pierwszej rundzie pojedynku! W tym turnieju Lawal pokonał łącznie trzech zawodników: Bretta McDermotta przez nokaut, Teodorasa Aukstuolisa przez decyzję i w finale Jiriego Prochazkę przez nokaut.

W jedynej walce w formule Shooto Boxing na gali wygrywa Bob Sapp. Starcie oczywiście nie oddało tak wielu emocji, jak na wczorajszym ważeniu. Można wręcz powiedzieć, że było żenujące. W pierwszej rundzie Akebono miał tylko jedną taktykę – wbijać przeciwnika w liny. Czy chciał go może przez nie wyrzucić? Sapp kilkukrotnie trafiał, rozcinając Akebono za lewym uchem. Walka z tego powodu była przerywana trzykrotnie na kilka minut. Na początku drugiej rundy, Bob Sapp otrzymał żółtą kartkę za uderzenia w tył głowy. Sapp ponownie zadaje wiele uderzeń w tył głowy, sędzia zwraca uwagę, walka jest przerywana. W połowie rundy, w połowie walki, pojedynek zostaje przerwany – wszyscy są zmieszani, nikt nie wie o co chodzi. Okazuje sie, że dochodzi do decyzji sędziowskiej, którą ostatecznie wygrywa Bob Sapp.

Gabi Garcia i Seini Draughn w swojej „walce” pokazały prawdziwą cepeliadę, a ich starcie można porównać do naszego rodzimego Porczyk vs Shaparenko. Ostatecznie Garcia podczas jednej z wymian trafiła przeciwniczkę backfistem, co na chwilę zwaliło ją z nóg. Brazylijka wykorzystała szansę i dobiła ją uderzeniami w parterze.

Galę otworzyła walka w której Rena Kubota pokonała Jleana’ę Valentino przez latającą balachę w drugiej rundzie, gdy rywalka zdobywała prowadzenie.

 

Pełne wyniki gali

Walka wieczoru:
Fedor Emelianenko pok. Jaideepa Singha przez TKO (uderzenia w parterze) w 1 rundzie

Finał turnieju:
Muhammed Lawal pok.
Jiriego Prochazkę przez KO w 1 rundzie

Karta główna:
Kron Gracie pok. Asena Yamamoto przez poddanie (trójkąt nogami) w 1 rundzie
Andy Souwer pok. Yuichiro Nagashimę przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie
Baruto Kaito pok. Petera Aertsa przez jednogłośną decyzję sędziowską
Bob Sapp pok. Akebono przez jednogłośną decyzję sędziowską w połowie walki (walka w formule Shoot Boxing)
Gabi Garcia pok. Seini Draughn przez TKO (ciosy w parterze) w 1 rundzie
Takeru pok. Yang Minga przez TKO w 2 rundzie (walka w forumle K1)
Soo Chul Kim pok. Maike Linhares Galvao Amorima przez jednogłośną decyzję sędziowską
Brennan Ward pok. Kena Hasegawę przed poddanie (poddanie zza pleców) w 2 rundzie
Jiri Prochazka pok. Vadima Nemkova przez TKO (nieprzystąpienie do walki) (półfinał turnieju)
Muhammed Lawal pok. Teodorasa Aukstuolisa przez jednogłośną decyzję sędziowską (półfinał turnieju)
Rena Kubota pok Jleana’ę Valentino przez poddanie (latająca balacha) w 2 rundzie

 

Wideo z otwarcia gali Rizin FF 2

https://www.youtube.com/watch?time_continue=226&v=_eJPgmmcTHI