Przed nami dziesiąta gala Fight Exclusive Night, która otwiera nam bardzo szybko 2016 rok w polskim MMA. 6 walk w tej formule będą mogli obejrzeć kibice przed telewizorami oraz na lubińskiej hali. Karta walk została przetasowana na kilka dni przed galą, a nawet w dzień ważenia. Najbardziej „poszkodowany” został Marcin Zontek, któremu rywal zmienił się 2-krotnie. My czekając do samego końca wytypowaliśmy najaktualniejszą kartę walk. Zapraszamy do wpisywania swoich typów w komentarzach!

Marcin Zontek vs. Arunas Vilius

Tomek: Kolejna walka Zontiego w Lubinie, kolejna z wielkim zamieszaniem z przeciwnikiem, W zeszłym roku z powodu kontuzji wypadł z walki Maciej Browarski i na dzień przed galą zastąpił go Krzysztof Pietraszek. W tym roku jeszcze lepiej bo dwóch przeciwników wykruszyło się Marcinowi. Najpierw Hracho Darpinyan, kiedy okazało się, że Ormianin w skutek kontuzji nie wejdzie do walki, jego miejsce zajął Francuz Malik Merad. Jednak w dniu ważenia okazuje się, że i on nie skrzyżuje rękawic z Zontim, a Litwin Arunas Vilius. Zawodnik na pewno będący w treningu bo z marszu na roztrenowaniu raczej walki by nie wziął. Limit wagowy już nie 93kg a 100. Myślę, że zapowiada się dobra wymiana w stójce. Na naszym zawodniku będzie spoczywać większa presja. Nie mniej uważam, że Marcin posiada na tyle ogromne doświadczenie, serce do walki, a co ważniejsze umiejętności, które pozwolą mu zapisać kolejne zwycięstwo w zawodowej karierze i 4 w klatkoringu FEN. Mój typ: Marcin Zontek 1 runda przez K.O.

Typujący Zontka: Tomek, Szymon, Krzysztof, Michał, Patryk, Damian, Mariusz

Typujący Viliusa:

Rafał Błachuta vs. Davy Gallon

Krzysztof: Po tym jak Błachuta na wczorajszym ważeniu nie zrobił wagi, to walka z Gallonem jest o być, albo nie być dla zawodnika z Kwidzyna. Presja jest na nim bardzo wysoka. Jeżeli chce jeszcze coś znaczyć na polskiej scenie MMA musi wygrać tę walkę. Mimo wszystko Rafał powinien poradzić sobie i poddać Francuza pod koniec 2 rundy.

Typujacy Błachutę: Krzysztof, Szymon, Patryk, Damian

Typujący Gallona: Michał, Mariusz, Tomek

Jacek Kreft vs. Adam Golonkiewicz

Patryk: Jeszcze niespełna półtora roku temu jako zwycięzcę tej walki bez watpienia obstawiałbym Jacka Krefta. Był po serii zwycięstw, a ja wręcz zachwycałem się jego umiejętnościami parterowymi. Pech chciał, że po świetnej wygranej z Patrykiem Rogożem przyszła seria dwóch porażek, co prawda w nie najgorszym stylu, ale to wciąż porażki i obie przez poddania. Golonkiewicz w tym czasie natomiast raz wygrał po dominacji nad popularnym „Kurą” i raz przegrał (po fenomenalne walce – dla mnie walce roku). Obaj zawodnicy zaliczyli porażki w FEN z Romanem Szymańskim, co przypuszczam dla matchmakerów Fight Exclusive Night było wyznacznikiem do zestawienia tych dwóch Panów. Propsuję zestawienie, bo może wyjaśnić sytuację w kategorii lekkiej. W tej walce jak już napisałem na początku, 1,5 roku temu stawiałbym na Krefta, dziś jestem niemal pewien dominacji Adama Golonkiewicza. To dobry striker z defensywnymi zapasami. Z pewnością utrzyma Jacka Krefta w stójce i zdominuje na pełnym dystansie. Obstawiam, że Adam Golonkiewicz zwycięży przez jednogłośną decyzje.

Typujący Krefta: Krzysztof

Typujący Golonkiewicza: Patryk, Szymon, Michał, Damian, Mariusz, Tomek

Paweł Kiełek vs. Mindaugas Verzbickas

Damian: Gdy na FEN 7 Verzbickas poddał Odzimkowskiego byłem nieco zdziwiony, bo byłem przekonany, że będzie to rywal na przetarcie dla Alberta. Patrząc przez pryzmat tej walki można stwierdzić, że skoro wygrał on ze „Złotym” to wygra też z Kiełkiem. Jednak ja tak nie patrzę i dla mnie niewiadomą jest to, jak Paweł poradzi sobie w nowej wadze, mimo tego że na ważeniu był od rywala cięższy. Paweł to dynamit i szczerze nie widzę, by Mindaugas mógł zagrozić w którejś z płaszczyzn Pawłowi. W stójce Kiełek wydaje się szybszy a dysponuje również  mocnym ciosem. Co prawda Verzbickas ma 5 wygranych przez poddania, ale nie sądzę by mógł poddać zawodnika Arrachionu, czy nawet dominować go w tej płaszczyźnie. Myślę, że olsztynianin razem ze swoim narożnikiem rozpracują całkowicie rywala i to on wygra we wszystkich trzech rundach na kartach punktowych. Paweł Kiełek przez decyzję

Typujący Kiełka: Krzysztof, Michał, Patryk, Mariusz, Tomek, Damian

Typujący Verzbickasa: Szymon

Aleksander Rychlik vs Paweł Hadaś

Michał: Starcie niezwykle wyrównane, obaj legitymują się prawie identycznym rekordem. Hadaś ostatnie swoje walki toczył na wyspach z przeciętnymi rywalami. Rywale Ci jednak byli sporo lepsi od oponentów, którzy ulegli w konfrontacji z Rychlikiem. Zawodnik WCA ostatnio wygrywał z zawodnikami dla których albo był to debiut, albo druga walka. Fakt ten każe mi postawić na Pawła Hadasia.

Typujący Rychlika:

Typujący Hadasia: Michał, Szymon, Krzysztof, Patryk, Damian, Mariusz, Tomek

Mateusz Głąb vs Paweł Kordylewicz

Szymon: Ciężko jest tutaj napisać coś więcej o zawodnikach, ponieważ ich kariery w MMA są na etapie początkowym. Mateusz Głąb debiutować będzie w organizacji FEN. Jako amator stoczył ponad 30 walk. Zawodnik pochwalić się może sukcesami w Taekwondo, gdzie stoczył ponad 150 walk i zdobył Puchar Świata i Puchar Europy. Starszy o cztery lata Paweł Kordylewicz, szybki i uprzede wszystkim udany debiut ma już za sobą – na FEN 5 poddał w pierwszej rundzie Georgiy’ego Budko. Paweł zaczynał od boksu, gdzie był wicemistrzem Polski kadetów oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów. Mój typ na tę walkę to Kordylewicz przed poddanie w 1 rundzie.

Typujący Głąba: Patryk, Damian

Typujący Kordylewicza: Szymon, Krzysztof, Michał, Mariusz, Tomek