Matuesz Rębecki zachował pas mistrzowski, pokonując na pełnym dystansie Ormianina.

Runda 1:

Niskie kopnięcie na udo przeciwnika w wykonaniu Mateusza Rębeckiego. Mocne ciosy sierpowe w wykonaniu Polaka. Nieustanna presja wywierana przez aktualnego mistrza. Niecelne ciosy „Chińczyka”. Próba obalenia w wykonaniu Polaka za jedną nogę, udanie sfinalizowana. Zajęcie pleców, kolana na udo. Arkadiy Osipyan próbował krótkich ciosów, dobrze broniąc się przed kolejnym obaleniem. Rębecki nie dawał jednak za wygraną i za wszelką cenę szukał sprowadzenia. Mateusz wpięty za plecami, szukał przełożenia ręki pod brodą oponenta, chcąc udusić przeciwnika. Przejście do balachy, lecz nieskuteczne. Stójka, niecelny backfist Osipyana. Latające kolano aktualnego mistrza.

Runda 2:

Wysokie kopnięcie Ormianina. Presja ponownie wywierana przez polskiego zawodnika. Mocny lewy „Chińczyka”! Rywal się zakałapućkał i szukał sprowadzenia, lecz w konsekwencji oddał plecy aktualnemu czempionowi, szybko jednak wstał, a klincz został zerwany krótkim ciosem Rębeckiego. Nieudane obalenie po stronie Akradiy’ego. Zamknięty na siatce Osipyan. Lewy mistrza. Middlekick Polaka. Lowkick pretendenta do pasa. Lewy sierpowy Rębeckiego. Udane obalenie i zajęcie pleców przez Mateusza. Kolana na udo.

Runda 3:

Latający superman punch Rębeckiego. Podbródkowy i lewy sierp, choć poza celem. Lewy obszerny Ormianina, krótki prawy. Niskie kopnięcia pretendenta. Niecelny obrotowy backfist, dobra kontra mistrza. Nieudana próba sprowadzenia w wykonaniu Osipyana. Po przepuszczeniu, kontra mocnym lewym prostym w wykonaniu Polaka. Lewy „Chińczyka”. Middlekick Osipyana. Prawy sierpowy, dwa lewe Rębeckiego. Mistrz jednak nie podpalał się. Parter, Rębecki szukał obejścia. Walka szybko jednak powróciła do stójki. Prawy sierpowy Rębeckiego. Niskie kopnięcie polskiego mistrza. Genialny cios na korpus Rębeckiego! Wysokie kopnięcie Arkadiy’ego.

Runda 4:

1-2 ciosami sierpowymi na mocne rozpoczęcie „Chińczyka”. 1-2 mistrza. Ormiański pretendent osaczony przez przeciwnika, który zabierał mu przestrzeń. Lewe ciosy i utorowanie sobie klinczu. Udane obalenie Mateusza. Kontrola w wykonaniu „Chińczyka”. Niewiele akcji ofensywnych. Pretendent powrócił do stójki, jednak był stale kontrolowany za plecami i obijany kolanem w udo. Frontalne kopnięcie, kop w łydkę w wykonaniu Rębeckiego.

Runda 5:

Celne lewe proste pretendenta do mistrzostwa kategorii lekkiej FEN. Lewy prosty pracował dobrze, często rozbijał obronę „Chińczyka”. Niskie kopnięcia na udo Osipyana. Udane obalenie w tempo po stronie Polaka. Walka powróciła do stójki. Lewy Ormianina, choć poza celem. Lewy sierpowy Rębeckiego. Presja wywierana przez aktualnego mistrza. Obalenie za jedną nogę po jego stronie.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Matuesza Rębeckiego jako zwycięzcę.