Kolejna odsłona Fight Exclusive Night dopiero za trzy miesiące! 18 czerwca organizacja powróci do Ostródy. NA FEN 40 zobaczymy dwie mistrzowskie walki oraz rewanżowe starcie dwóch czołowych zawodników wagi półciężkiej. 

W pierwszej z ogłoszonych walk o tytuł mistrza wagi średniej zmierzą się ze sobą Marcin Naruszczka i Piotr Kuberski. Naruszczka walczył ostatni raz w klatce FENu w listopadzie 2020 roku. Wygrał wówczas niejednogłośną decyzją z Ivanem Cosicem. Następnie stoczył cztery pojedynki dla Oktagon MMA – w dwóch z nich wygrał. Z kolei jego najbliższy rywal – Kuberski – zaprezentował się fanom Fight Exclusive Night w zwycięskich walkach, najpierw z Mateuszem Strzelczykiem, a następnie z Krystianem Bielskim.

Zobacz także: FEN 39: Formela vs. Hantea – wyniki gali

W drugiej walce mistrzowskiej rękawice skrzyżują Cezary Oleksiejczuk i Kamil Kraska. Młodszy z braci Oleksiejczuków wywalczył pas w listopadzie 2021 r., pokonując Aiguna Akhmedova po znakomitym boju. Teraz młody mistrz podejmie wspaniale prezentującego się Kraskę, niesionego na fali siedmiu wygranych od 2018 roku.

Na gali w Ostródzie dojdzie także do starcia rewanżowego między Adamem Kowalskim i Wojciechem Januszem. W pierwszej walce, która odbyła się w styczniu 2020 r., lepszy okazał się Kowalski. Zawodnik Arrachionu Olsztyn wygrał jednogłośną decyzją sędziów.