Przyszły rywal Mateusza Rębeckiego opowiedział o przyczynach niemalże rocznej przerwy od startów oraz o tym, co myśli na temat „Chińczyka” i dlaczego cieszy go takie zestawienie. Wspomniał również o porażce z Gamrotem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

20 maja 2023 roku Diego Ferreira (18-5) pokonał Michaela Johnsona przez nokaut w drugiej rundzie. Od tamtego czasu nie widziano go w klatce UFC. W programie Just Scrap Radio opowiedział o tym, czym zjamował się w czasie swojej absencji.

Najpierw urodziła się moja córka. Miałem walczyć w Vegas, podczas święta niepodległości Meksyku, ale nie udało mi się to z powodu jej narodzin. Później musiałem zadbać o biznes, o moją siłownię, co również mnie spowolniło. Chciałem być przygotowany do kolejnej walki, a po starciu z Michaelem Johnsonem chciałem się wykurować bo miałem sporo urazów. Spędziłem ten czas na leczeniu, dbaniu o córeczkę i biznes.

W dalszej części rozmowy został zapytany o swojego najbliższego przeciwnika. Ferreira nie krył uznania dla umiejętności Polaka. Wyróżnił zwłaszcza jedną z płaszczyzn „Chińczyka” i właśnie z tego powodu uważa, że będzie to dla niego idealny pojedynek. Brazylijczyk dodał też, że obecnie czuje się dobrze i jest wolny od kontuzji, czego brakowało mu podczas walki z Mateuszem Gamrotem, którą przegrał przed czasem.

Wiem, że jest naprawdę agresywnym zawodnikiem, mańkut, rzuca bomby. Widziałem jego pierwszep walki w UFC. To świetny zapaśnik więc myślę, że mam okazję udowodnić swoją wartość. Po walce z Beneilem Dariushem zrobiłem krok w tył i pracuję nad tym, pracuję nad defensywnymi zapasami. Chcę się sprawdzić, więc to jest dla mnie idealne zestawienie. (…) Czuję się dobrze, wiesz. Najważniejsze w walce jest to jak się czujesz. Jeśli nie masz żadnych kontuzji, nic Cię nie boli… to jest naprawdę ważne. Dla mnie i mojej kariery teraz. Nie chcę być zraniony tak jak ostatnio, kiedy walczyłem z Mateuszem Gamrotem. To nie jest wymówka, był ode mnie lepszy tamtego dnia, ale nie chcę tego robić więcej, wiesz… nie chcę brać walki kiedy coś mi dolega.

Zobacz również: Dricus Du Plessis jako zamaskowany piosenkarz [WIDEO]

Źródło: YouTube / BJPENNDOTCOM, Fot.: Instagram / Diego Ferreira / Mateusz Rębecki