Dziś rano wpłynęła informacja o transferze Daniela Rutkowskiego do największej organizacji MMA w Polsce – KSW. Okraszona ona była komentarzem, iż jego debiut będzie miał miejsce już w ramach najbliższej gali. Jak się teraz okazuje, zmierzy się wtedy z Filipem Pejicem. 

Daniel Rutkowski (12-2) to bezdyskusyjnie jeden z najlepszych, polskich zawodników w kategorii do 66 kilogramów. Z racji na umiejętności, jakie prezentował w klatce, sporo dyskutowało się o jego potencjalnym transferze do największej ligi na globie. Finalnie zdecydował się jednak na nieco inne kroki. Na dłużej zagości pod sztandarem KSW.

Zobacz także: Daniel Rutkowski zasila szeregi KSW! Debiut już na gali z numerem 64

Popularny „Rutek” zadebiutuje w nowej dla siebie federacji już 23 października. Co ciekawe, jego pierwszym testem u tego pracodawcy będzie rywalizacja z chorwackim „Nitro”, Filipem Pejicem (15-5-2). Możemy to usłyszeć w materiale, opublikowanym na MMA Rocks.

Rywal jest potwierdzony. Mogę powiedzieć? Filip Pejic. Świetnie, jak wchodzić, to na grubo. Jeszcze nie jestem jakimś początkującym zawodnikiem, tylko ja już przed sobą mam niedługo, więc jak się bić, to z najlepszymi. 

Filip Pejic (15-5-2) póki co walczył dla KSW pięciokrotnie, z czego arenę z tarczą opuszczał tylko dwa razy. Warto jednak zaznaczyć, iż mierzył się z absolutną czołówką kategorii, w której występuje. Po raz ostatni widziany był w akcji podczas czerwcowej gali z numerem 61, kiedy to krzyżując rękawice z byłym mistrzem, Salahdinem Parnassem (15-1-1), ostatecznie został poddany już w drugiej rundzie.

Potwierdzenie tego możemy również znaleźć w mediach społecznościowych organizacji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez KSW (@ksw_mma)

Źródło: YouTube/MMA Rocks, Instagram/KSW